Sefo Sahneden İndirildi!..

Bodrum’da bir mekanda sahneye çıkan rap şarkıcısı Sefo, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 00.30’da sahneden indirildiğini dile getirerek tepki gösterdi.

Sefo Sahneden İndirildi!..

Gümbet Barlar Sokağı’ndaki bir mekanda sahneye çıkan rap müziği sanatçısı Sefo, saat 00.30'da sahneden indirildiğini söyledi. Sosyal medya hesabından duruma isyan eden Sefo "Arkadaşlar saat 00.30. Bodrum'dayız ve ben sahneden indirildim. Valiliğin talimatıyla biz sahneden indirildik. Ben böyle bir şey bilmiyorum. Ben bu ülkede gerçekten çok sıkıldım. Böyle bir şey olamaz. Saat 00.30'ya. 00.30. 01.00'e kadar değil miydi bu? Bu saçmalık ya. Anlamı yok. O kadar insan geldi bizi bekledi."

Koronavirüs salgınına yönelik getirilen yasaklarının bir bir kalkmasının ardından yine pandemi döneminde getirilen gece 00.00'da başlayan müzik yayını, tepkiler sonrası alınan yeni kararla gece 01:00'e kadar uzatılmıştı.

BODRUM KAYMAKAMLIĞI'NDAN BASIN AÇIKLAMASI...

Öte yandan konuyla ilgili olarak öğle saatlerinde Bodrum Kaymakamlığı'ndan bir bası açıklaması yayımlandı. Açıklamada konaklama tesisleri ve meskenlerin bulunduğu bölgelerde gürültü denetimlerine ağırlık verildiği vurgulanarak şu ifadeler kullanıldı;
 
"Bazı Haber sitelerinde ve Sosyal Medya Hesaplarında Bodrum ilçemizde bulunan Gümbet Bölgesi Barlar Sokağında Konser faaliyetinin Valilik emri ile saat:01.00'dan önce sonlandırıldığı iddiası ile ilgili olarak; 

Bilineceği üzere Bodrum ilçemizde konaklama tesislerinin ve meskenlerinin yoğun olarak bulunduğu Gümbet Bölgesinde Yaz Turizmi ile birlikte “Gürültü” konusundaki denetimlere ağırlık verilmektedir. Polis Vazife Ve Salahiyet Kanununun 14. Maddesinde; “Şehir ve kasabalarda gerek mesken içinde ve gerek dışında saat 24:00'den sonra her ne suretle olursa olsun civar halkının rahat ve huzurunu bozacak surette gürültü yapanlar polisçe menolunur. Bu yasağı dinlemeyenler hakkında Ceza Kanununun 546. ncı maddesine göre takibat yapılır.” hükmü amirdir.

20.06.2022 günü Bodrum İlçemiz Gümbet Bölgesinde yapılan ses denetimlerinde de Açık Alanda faaliyette bulunan işletmelerin müzik faaliyetlerini saat:00.00'da sonlandırılması sağlanmıştır. 

Sosyal Medya görüntülerinden de anlaşılacağı üzere konser faaliyetinde bulunan işletmenin yasal mevzuat çerçevesinde açık alanda bulunan faaliyetini sonlandırması istenmiş ve işletme tarafından bu faaliyet kolluk kuvvetlerinin ikazları sonucunda sonlandırılmıştır. Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur."