Sezonu Festivalle Açıyorlar

Bodrum'da geçen yıl faaliyete başlayan Adana İl Sınırı Ocakbaşı'nda 3 gün sürecek festival gerçekleştirilecek.

Sezonu Festivalle Açıyorlar

Bitez Mahallesi Adliye Caddesi üzerinde faaliyet gösteren, Adana İl Sınırı Ocakbaşı, sezonu söyleşiler ve konserler düzenleneceği bir festivalle açıyor. 13, 14, 15 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek festivalde Orhan Kemal, Yılmaz Güney ve Kurtuluş Türkgüven ile ilgili söyleşiler olacak, Güvenç Dağüstün ile Tanini Trio, Moğollar ve Feridun Düzağaç konser verecek. Konserler, saat 21.30'da başlayacak. 

Festivalin genel sanat yönetmeni Güvenç Dağüstün, Kent Haber'e yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi;

“Mekan, Adanalı dostum Adnan Çam’ın kurduğu bir mekan. Geçen sene faaliyetine başladı. Bir kebapçının sezona kültür ve sanat festivali ile başlayacak olması çok dikkat çekici. Benim özgeçmişim ve özel dostluğumuzdan dolayı Adnan Bey bu festivalin genel sanat yönetmenliği bana teklif etti. Ben de severek kabul ettim. Sezonu 3 günlük festivalle açıyor. Festival halka açık olarak gerçekleşecek. İlk gün Orhan Kemal günü. Ahmet Ümit’in katılımı ve Orhan Bozkurt’un moderatörlüğünde Orhan Kemal söyleşisi gerçekleşecek. Orhan Kemal’in oğlu Işık Öğütçü de katılacak.  İkinci gün Mehmet Esen’in moderatörlüğünde, Menderes Samancılar ve Cahit Berkay’ın katılımıyla Yılmaz Güney günü gerçekleşecek. Üçüncü gün de Adanalı müzisyen Kurtuluş Türkgüven günü olacak. Bu, benim moderatörlüğümde bir söyleşi ile başlayacak. Feridun Düzağaç ve Altan Gördüm, anılarını anlatacaklar.”

Üç gün boyunca akşam saatlerinde konserlerin olacağını aktaran Dağüstün, “İlk gün ben ve Tanini Trio’nun konseri ile başlayacak. İkinci gün yani Yılmaz Güney gününde Moğollar konseri olacak. Üçüncü gün, yani Kurtuluş Türkgüven gününde Feridun Düzağaç konseri olacak.“ şeklinde konuştu.