Sopayla Vurdular, Batırmaya Çalıştılar!..

Yunan sahil güvenlik unsurları, Kos’a geçmeye çalışan göçmenlerin botunu batırmaya çalıştı, daha sonra da göçmenlere sopalarla vurdu. O anlar saniye saniye kaydedildi. 

Sopayla Vurdular, Batırmaya Çalıştılar!..

Mültecilere açık kapı uygulamasını yürürlüğe koyduğunu açıklayan Türkiye’nin farklı noktalarından Avrupa’ya geçmeye çalışan göçmenler, Bodrum’dan da botlarla karşı adaya geçmek için girişimlerini sürdürüyor. Gün içerisinde çok sayıda göçmenin bulunduğu lastik botlar Yunan karasularına girer girmez Yunan sahil güvenlik unsurlarının sert müdahalesiyle karşılaştı. 

Yunanlılar, içerisinde göçmenlerin bulunduğu bir lastik botu, önce yanından hızla geçerek batırmaya çalıştı. Yunan botundaki askerler daha sonra botun yanına kadar yaklaşıp, uzun sopalarla göçmenlere vurdu. Yunan sahil güvenlik ekiplerince göçmenlerin yanında havaya ateş açılması da saniye saniye kameralara yansıdı. 

Yunanlıların çok sert müdahalesi karşısında yardım çığlıkları atan göçmenler, Yunan karasularından çıkmak zorunda kaldı. Göçmenleri Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri kurtararak karaya getirdi.