Yeni Başkan Neslihan Nazlıoğlu Oldu

Bodrum Esnaf Sanayici İşinsanları Derneği’nin (BESİAD) yeni başkanı Neslihan Nazlıoğlu oldu.

Yeni Başkan Neslihan Nazlıoğlu Oldu

Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Kültür Merkezinde gerçekleştirilen BESİAD seçimli olağan genel kurulunda seçime tek liste ile gidildi. 12. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Neslihan Nazlıoğlu, yaptığı konuşmada şunları dile getirdi:

“Ulu Önder Atatürk’ün izinde bir Cumhuriyet kadını olarak 12. Dönem yönetim kurulu başkanı olmanın kıvancıyla hepinize hoşgeldiniz diyorum. Bodrum’un kazandırdığını Bodrum’a geri kazandırma düsturu ile çıktığım BESİAD yolculuğunda örgütlenmenin, iş dünyasındaki güçbirliğinin ne kadar önemli olduğunu gördüm. Yerel yönetimler ve diğer STK’lar ile yapılan işbirliği sonucu iş dünyası ve Bodrum için iz bırakan projeler ürettik. BESİAD, benzer STK’lar içerisinde her zaman çıtasını en yükseğe taşıyan hatta delegesi olduğum TÜRKONFED, 2 dönemdir yönetiminde yer aldığım GESİFED içerisinde sözü geçen çok güçlü bir STK’dır. Hedefimiz her dönem olduğu gibi 12’nci dönemde de bölgesel platformlarda lider rol üstlenerek bölgedeki yerel ulusal ve uluslararası girişimleri hızlandırmak. Ekonomik gelişmelerden üyelerimizi haberdar etmek. Bölgede etkin bir sivil inisiyatif alarak sosyal, ekonomik, kültürel, çevresel faaliyetlerde bulunarak topluma pozitif katkıda bulunmak ve önderlik etmek. Üyelerimiz arasındaki etkileşim, işbirliği ve dayanışmayı sağlamak. Üyelerimizin iş potansiyellerinin gelişmesine, ulusal ve uluslararası pazarda rekabet gücünü arttırmalarına yardımcı olmak. Evrensel gelişmeler ışığında bölgesel kalkınmayı sürükleyen bir sivil toplum örgütü olmak” dedi.

Neslihan Nazlıoğlu, 12’nci dönemde ilk hedeflerinden birinin tüm üyelerin aktif olarak kullanabileceği, iş görüşmelerini yapabileceği, BESİAD’a yakışır bir dernek merkezi oluşturmak olduğunu söyledi. 

12. Dönem Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu;

Neslihan Nazlıoğlu - Başkan
Murat Oğan - Başkan Yardımcısı
Serkan Deveci - Genel Sekreter
Murat Özkaya - Sayman
Şemsi Ozan, 
Hafize Dilek Öz, 
Yılmaz Algül, 
Elvan Bilgin,
Nazlı Aydoğan, 
Şehval Öztürk, 
Tevfik Koç, 
Kamil Abuzer Küsülü