Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-29" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-29 08:42:18' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-29 08:42:18' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=446checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-29" and view_hour=08 and campaign_id=446update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1658298

Yerel Seçimler Sonrası Ekonomi...

Prof. Dr. Yalçın Karatepe, Yeni Ekonomi Paketi hakkında konuşarak “Devletin domates salatalık üretmesi ile gıdadaki enflasyonun kontrol edilmesi mümkün değildir” dedi.

Yerel Seçimler Sonrası Ekonomi...

Bodrum’da gerçekleştirilen Günbatımı Söyleşileri’nin konuğu Prof. Dr. Yalçın Karatepe, Yeni Ekonomi Paketi hakkında konuşarak “Devletin domates salatalık üretmesi ile gıdadaki enflasyonun kontrol edilmesi mümkün değildir” dedi.

Eskiçeşme Mahallesi’ndeki Karia Princess Otel’de Bodrum Mülkiyeliler Birliği Platformu’nun katkıları ve Hamdi Topçuoğlu moderatörlüğünde gerçekleştirilen Günbatımı Söyleşileri’nin konuğu Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Eski Dekanı Prof. Dr. Yalçın Karatepe idi.

“Yerel Seçimler Sonrası Ekonomi” başlığıyla gerçekleştirilen etkinlikte Prof. Dr. Yalçın Karatepe, Türkiye ekonomisinin içinde bulunduğu kriz, bu krizden yakın sürede çıkmanın mümkün olup olmadığı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı Yeni Ekonomi Paketi’nin başarılı olup olamayacağı üzerine bir konuşma yaptı.

Türkiye ekonomisinin içinde bulunduğu krizden yakın zamanda çıkacak gibi görünmediğini ifade eden Karatepe, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Türkiye ekonomisinin çok derin sorunları var. Hükümet de bunları çözmeye yönelik çok ciddi tedbirler almıyor maalesef. Bugün açıklanan tedbirler de köklü, kalıcı çözümler üretmeye yönelik tedbirler gibi görünmüyor” dedi.

Yerel seçimler ve ekonomi ilişkisine de değinen Prof. Dr. Yalçın Karatepe, açıklamasına şöyle devam etti:

“Ekonomik göstergelerin seçim sonuçlarında etkisi olduğunu düşünüyorum. Özellikle büyük yerleşim yerlerinde ekonomik krizden etkilenen, işini kaybeden, yüksek fiyatlardan dolayı zor durumda kalan seçmenin tercihlerinde etkisi olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla muhalefetin büyük şehirleri kazanmasında kısmi olarak ekonomik faktörlerin etkili olduğunu düşünüyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçim sonuçlarının da sonlandırılmamış olmasını, ekonomiyi etkileyecek olumsuz bir faktör olarak görüyorum. Sonuçta seçimler tamamlanmıştır, Ekrem İmamoğlu da şimdiye kadar açıklanan oylarda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmiştir. Fakat iktidar İstanbul’u teslim etmemek için biraz direniyor. Bu direnci ne kadar sürdürecekler, onu beraber göreceğiz. Ama  olur da seçimin yenilenmesi kararını alırlarsa bunun ekonomiye çok olumsuz etkileri olacağını düşünüyorum.”

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı Yeni Ekonomi Paketi ile ilgili de konuşan Karatepe, “Bakan aslında somut hiçbir şey açıklamadı. Somut olarak açıkladığı 2 şey vardı. Bunlardan bir tanesi kamu bankalarına 28 Milyar TL’lik bir sermaye koyacaklarını söyledi. Onun dışında vergilere ilişkin bir açıklaması vardı. Kurumlar Vergisi’ni indireceklerini ama vergiyi tabana yayacaklarını söyledi. Benim buradan anladığım vatandaşa ek vergiler gelecek yorumunu çıkardım. Bir de kuracakları Tarım Kredi Kooperatifleri üzerinden kuracakları seralardan bahsetti. Türkiye’de yaş meyve sebze üretiminin yaklaşık yüzde 25’ini üretecek kapasitede sera kuracaklarını söyledi. Bu bizim piyasa ekonomisi ile çok örtüştürdüğümüz bir şey değil. Çünkü Türkiye kendi olanakları ile piyasa ekonomisi içerisinde bunları üretebilecek kapasitededir. Asıl yapılması gereken Türkiye’deki tarım politikasının yeniden gündeme getirilip konuşulmasıdır. Yoksa devletin domates, salatalık üretmesi ile gıdadaki enflasyonun kontrol edilmesi mümkün değildir” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 2 saat süren söyleşiye Mustafa Köker de müziği ile renk kattı.