Zamanın Gölgeleri Oasis'te...

Ressam Çetin Erokay’ın “Zamanın Gölgeleri” adlı sergisi, Oasis Sanat Galerisi’nde açıldı.

Zamanın Gölgeleri Oasis'te...
İzmir’de yaşamını sürdüren ressam, tuval üzerine yağlıboya tekniği ile yaptığı 19 eserden oluşan “Zamanın Gölgeleri” adlı sergisi Oasis Sanat Galerisi’nde açıldı. 

Bugüne kadar ikisi yurt dışında olmak üzere 39 kişisel sergi açan ve pek çok karma sergide yer alan Erokay’ın 40’ıncı kişisel sergisindeki çalışmaları, Bodrumlu sanatseverlerin beğenisini kazandı. 

Eserleri Türkiye'de ve yurt dışında Amerika, Belçika, İtalya, Litvanya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Avusturalya'da seçkin koleksiyonlarda yer alan sanatçı, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Bu sergi, Zamanın Gölgeleri. 19 eserle Bodrum’a geldim. Bu sergide benim çeşitli dönemlere ait karma resimlerim var. Çünkü bu pandemi nedeniyle son 3,5 aydır çalışamadığım için sergiyi tamamlayamadım. Onun için geçmiş dönemlere ait seçkileri de buraya getirdim. Bu benim 40. kişisel sergim. Her eserimde çeşitli esinlenmelerin etkileri vardır. Mesela zamanın izleri, çizgilerin tınısında bir konserin getirdiği izlenimler, son dönemde yaptığım izlerde de birtakım antik kentlerin planlarının izleri var. Bunlar bana ait izleri taşıyorlar. Hepsinin benim eserim olduğu belli oluyor.”

Erokay, çalışmalarını İzmir’deki atölyesinde yaptığını sözlerine ekledi. 

25 Eylül tarihine kadar açık kalacak sergi, Pazartesi hariç her gün 11.00 – 19.00 saatleri arasında gezilebilir.