255 Muğlalı Kadın Anıtkabir'e Yolculandı...

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 100.yılı etkinlikleri kapsamında Muğla’nın 13 ilçesinden 255 kadını Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’e gönderdi.

255 Muğlalı Kadın Anıtkabir'e Yolculandı...

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını Muğla’da büyük bir coşkuyla kutlayan Muğla Büyükşehir Belediyesi, 100.yılı farklı etkinliklerle yaşatmaya ve ikinci yüzyılı Atatürk ile taçlandırmaya devam ediyor. Cumhuriyetin üreten, aydın kadınları, Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ziyaret ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’e gitti. Muğla’nın 13 ilçesinden 255 kadın, Muğla’nın Ata’sına özlemini, hasretini Anıtkabir’e götürdü. 

Anıtkabir ziyareti için yola çıkan 255 kadın Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş tarafından Muğla Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nden Anıtkabir’e uğurlandı. 

Anıtkabir ziyaretine katılan Yasemin Uçar, Cumhuriyet’in 100.yılı nedeniyle çok mutlu ve gururlu olduklarını söylerken, kadınların özgür bir şekilde yaşamalarını sağlayan Atatürk’ü çok özlediklerini belirtti. Yasemin Uçar; “Cumhuriyetimizin 100.yılını kutlamaktan ve Atatürk’ü ziyaret edecek olmaktan dolayı çok mutluyum ve heyecanlıyım. Ata’mıza Muğla’mızın selamlarını ve özlemlerini götürüyoruz. Ona minnettarız. Çünkü bizlere böyle bir ülke bıraktığı için, biz kadınların özgür bir şekilde yaşamasını sağladığı için, Cumhuriyet’i bize armağan ettiği için gururluyuz. Onu çok özlüyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün’e bu programı düzenlediği, Ata’mızla bizleri buluşturduğu için teşekkür ediyorum” dedi.

Bir başka ziyaretçi Sevim Dinç ise uğurlama töreninde Atatürk’ün yokluğunu hep yaşadıklarını, ona layık olabilmek için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi ve Cumhuriyet’in 100.yılında bu ziyaretin çok anlamlı olduğunu belirtti. Sevim Dinç; “Tüm dünyanın saygı duyduğu bir lidere sahibiz ve onu ebedi istirahatgahında ziyaret edeceğiz. Bu ziyareti düzenleyen Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğlalı kadınların Anıtkabir’i uğurlama töreninde Cumhuriyet’in 100. yılını gururla kutladıklarını, ikinci yüzyıla büyük bir coşkuyla girdiklerini söyledi. Gürün, bu yüzyılda en büyük aktörün kadınlar ve onların yetiştireceği Atatürkçü nesiller olacağını belirtirken “2023 yılı çok özel bir yıl. Cumhuriyetimizin 100.yılını kutladık ve 101.yıla girdik. Bizler Cumhuriyetimizin ilk yüzyılında neler yaptık, neleri doğru yaptık. Bizler Atatürk’ün ilkeleri ve devrimleri ile aydınlanan yoldan asla çıkmadık, çıkmayacağız. Onun yolunda kol kola yürümeye, birlikte başarmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını çok iyi değerlendirmemiz lazım. Çocuklarımız ve torunlarımızın geleceği için, aydınlık yarınlar için her şeyimiz var. Bu ülke doğru yönetildiğinde, ürettiğinde refah içinde yaşayabilir. Bu nedenle en büyük görev siz kadınların. İkinci yüzyılda en büyük ana aktör siz kadınlarımız ve teminatımızda sizlerin yetiştirdiği Atatürkçü nesillerdir. Muğla her zaman Cumhuriyet’e, Atatürk’e sahip çıkan, onun ilkeleri ve devrimleri yolunda ilerleyen insan zenginliğine sahip. Tüm hemşehrilerimle gurur duyuyorum. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında da yolumuz açık, bu yolda rehberimiz Atatürk olsun” dedi.