4 Günde Yine Çöplüğe Çevirdiler

Bodrum’da 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde çöplerden arındırılan Değirmenler mevkisi, 4 günde yeniden çöplüğe döndü.

4 Günde Yine Çöplüğe Çevirdiler

5 Haziran Dünya Çevre günü çerçevesinde Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) tarafından, Bodrum Belediyesi’nin de destekleriyle ilçenin tarihi mekanlarından Değirmenler mevkisi, Myndos Kapısı ve Antik Halikarnas Suları'nda çevre temizliği yapılmıştı. Aradan sadece 4 gün geçmesine rağmen bölgenin yeniden çöplüğe döndüğü görüldü. 

Dünya’da birçok ülkenin sahip olamadığı tarihi ve doğal güzelliklerimize sahip çıkma bilincine sahip olmayan kişilerin, yiyip içtikleri şeylerin boş şişeleri ve ambalajlarını çevreye atarak gitmeleri bu kadar da olmaz dedirtiyor.

25 TORBA ÇÖP TOPLANDI

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, bugün çöplüğe dönen bölgede yeniden temizlik çalışması yaptı. Bölgeden bugün de 25 torba çöp toplandı. 

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Yaşar Çelikan, “Biz Belediye olarak kamusal alanlardaki sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Fakat bu sorumluluk sadece bize değil aynı zamanda vatandaşlara da ait. Toplumsal yaşamda bireylerin de sorumluluğu var. Çevresine karşı, yaşadığı sokağa karşı sorumluluğu var.” şeklinde konuştu. 

Muhabir: Hamdi Yörür