Ünlü'den, Kızılbük Şantiyesine Baskın!

Sinpaş Holding’in, Marmaris Kızılbük'te yaptığı otel ve devre mülk konut inşaatı durduruldu. 15 Mayıs'ta başlayan inşaat yasağına uyulmadığı yönündeki ihbarlar üzerine denetim yapan zabıta ekipleri inşaatı mühürledi. Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü de şantiyeye gelerek yerinde inceleme yaptı.

Ünlü'den, Kızılbük Şantiyesine Baskın!

Çevrecilerin "doğa talanı" olarak niteledikleri, 205 bin metre kare büyüklüğündeki Sinpaş Kızılbük otel ve devre mülk konut inşaatı, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın "15 Mayıs-15 Ekim ayları arasında inşaat faaliyetlerine yasak" getiren genelgesine rağmen devam ediyordu.

Konunun basına yansıması sonrası Marmaris Belediyesi hareke geçerek, inşaat alanında çalışmaların devam ettiğini yerinde tespit etti. Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü de inşaat alanına gelerek incelemelerde bulundu.

Marmaris Kent Konseyi, Sinpaş’ın “Peyzaj çalışması yapıyoruz, belediyeden izin aldık, başka bir şey yapmıyoruz" açıklamasının doğru olmadığını yerinde tespit etmek için sabah erken saatlerde onlarca çalışanı taşıyan servis araçlarının inşaat alanına giriş yaptığını belirledi. Marmaris Kent Konseyi üyeleri, durumu zabıtaya bildirdi. Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü de onlarca zabıta ekibi eşliğinde inşaat alanına gelerek yerinde incelemelerde bulundu. İnşaat alanında beton döküldüğü, demir atıldığı, kaplama yapıldığı yerinde tespit edildi. Belediye Başkanı Ünlü, "Bu yaptığınız suç, inşaatı derhal durdurun ve boşaltın" diyerek alandan ayrıldı.

İnşaat yasağına rağmen inşaat çalışmalarının devam ettiği yönünde çıkan haberler üzerine Sinpaş inşaatına denetimde bulunan Ünlü, "Şu an itibariyle inşaat faaliyeti bitti. Arkadaşlar gerekli işlemleri yapacak, inşaat duracak!" talimatı verdi.

İnşaatta kaçak olarak yapılan çalışmaların durdurulması talimatını veren Başkan Ünlü, zabıta ekiplerinin 7/24 bölgede kalacağını da söyledi. İnşaat yetkilileri ile görüşen Başkan Ünlü, "Şu an itibariyle inşaat faaliyeti bitti. Arkadaşlar gerekli işlemleri yapacak, inşaat duracak! Bu son uyarımızdır" diye konuştu.