Açılışı, Yapay Zeka 'Cere' Yaptı...

Geçen yıldan beri faaliyetlerini sürdüren Bodrum İşinsanları Derneği, Yaza Merhaba Partisi’nin ikincisini düzenledi. Buluşmada, bestelerin efendisi olarak tanınan ünlü sanatçı Bülent Özdemir ve güçlü yorumuyla Gökçe de sahne aldı.

Açılışı, Yapay Zeka 'Cere' Yaptı...

Cumhuriyet Mahallesi'ndeki dernek merkezinde düzenlenen geceye aralarında Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, BODTO Meclis Başkanı İlhan Ersan'ın da aralarında olduğu çok sayıda davetli katıldı.

Partide, Türkiye’nin yeni nesil teknoloji şirketi Cerebrum Tech’in derin öğrenme temelli dil modeli kullanarak geliştirdiği yapay zekâ uygulaması ‘Cere’ tanıtıldı. 'Cere' isimli yapay zeka, davetin başında misafirlere kısa bir açılış konuşması yaptı ardından kendine yöneltilen soruları yanıtladı.

 


Sunuculuğunu Aslı Mercan'ın yaptığı davetin açılış konuşmasını yapan Bodrum İşinsanları Derneği Başkanı Mete Yılanlı, “Hepiniz hoş geldiniz. Hep birlikte yaza merhaba diyoruz.Güzel bir sezon geçireceğimizi ümit ediyorum.” dedi.

Daha sonra sahneye davet edilen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti;

“Bodrum İşinsanları Derneği’nin bu güzel mekanında sizlerle birlikte olmak bize mutluluk veriyor. Sevgili Dernek Başkanım Mete Yılanlı’ya, değerli yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum. Bu güzel geceyi tertip ettikleri için. 2 yıldır Bodrum’a renk kattılar. Derneğimiz de BESİAD gibi en önemli projelerde yer almaktadır. Bodrum’da bir konsensüs var, bunlar birbirlerine rakip değil. Tek dertleri iyi bir şeyler yapabilmek, üyelerinin ticaretini arttırabilmek. Bodrum’la ilgili kararlarda hep birlikte iyi bir yolda gidebilmek. Ben bunun aksini düşünen yoktur diye düşünüyorum. Belediyeye de her zaman verdikleri katkılardan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.


                           
Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon da yaptığı kısa konuşmada "Bodrum İşinsanları Derneği’nin partisine katılmaktan dolayı çok mutluyum. Davetiniz için çok teşekkür ederim.” dedi. 

Gecede bu yıl branşlarında büyük başarılara imza atan 3 spor kulübümüze de Bodrum'a yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür plaketi verildi. Basketbol'da süper lige çıkan Çağdaş Bodrumspor takımı adına plaketi Caner Ercan ve Hakan Çorakçı, futbolda süper lig şansını son maçta kaybeden Bodrumspor adına Nihal Ermiş ve Ayşen Kılıç Bozan ve Kadınlar hentbol süper liginde ilçemize başarıyla temsil eden ve bu yıl Türkiye Kupasını kazanan Yalıkavak Spor Kulübü adına plaketi genç sporcularla geceye katılan Başkan Mehmet Esen aldı. Plaketleri dernek adına Başkan Mete Yılanlı, Başkan Yardımcısı Avukat Burak Aslanpınar ve Kent Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Oğuz Poyraz takdim etti.

Konuşma ve törenlerin ardından sahneye çıkan ünlü sanatçı Bülent Özdemir ve Gökçe, seslendirdikleri şarkılarla gecenin ilerleyen saatlerine kadar davetlilere unutulmaz anlar yaşattı.