Aday Tanıtım Toplantısı Yapıldı

AK Parti Muğla İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı, Menteşe’de yapıldı.

Aday Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Salonu'nda düzenlenen toplantıya AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala da katıldı. 

Toplantıda yaptığı konuşmada 6 Şubat depremlerinin yıl dönümü olduğunu hatırlatan Ala, yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabır ve iyilikler temenni etti. 

Ala, memlekete, millete hizmet için yola çıkmış, huzurlu şehirler inşa etmek ve hizmetin en iyisini sunmak için göreve talip olmuş başta büyükşehir olmak üzere belediye başkan adaylarını yürekten tebrik ettiğini söyledi.

Geçen yıl mayıs ayında seçim yapıldığını ve seçimden önce kurulan masaların darmadağın olduğunu ifade eden Ala, şunları kaydetti:

"Seçimden sonra herkes kendi derdine düşmüş durumda. Seçimde Türkiye bir karar verdi. 'İstikrar devam edecek' dedi ve Cumhur İttifakı’nı Türkiye Büyük Millet Meclisinde çoğunlukla iş başına getirdi. Cumhurbaşkanı'mızı da devletin başına yeniden getirdi ve 'Yola tam gaz devam' dedi. Bunun altındaki imza sizin. Ne oldu? Hemen ertesi gün kabine kuruldu, Meclis işe koyuldu. Masadaki problemleri çözmeye başladı. Cumhurbaşkanı'mız tekrar dünyaya sözümüzü söylemeye başladı ve yolumuza devam ediyoruz. Burada Türkiye kazanıyor, burada her birimiz kazanıyoruz. Önümüzde bir mahalli idareler seçimi var ve bu çok önemli. Biz Türkiye’nin hedeflerine lokomotif şehirlerle gideceğiz."

Ala, Türkiye Cumhuriyeti'nin ikinci yüz yılında büyük hedeflerinin olduğunu dile getirdi.

"MUĞLA GELİŞECEK, TÜRKİYE GELİŞECEK"

Turizmde, tarımda Muğla’nın lokomotif şehir olduğunu kaydeden Ala, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Muğla gelişecek, Türkiye gelişecek. Muğla kapasitesini genişletecek, Türkiye hedeflerine varacak. Bugün Muğla'ya gelen turist sayısı, Birleşmiş Milletlere üye 130 ülkeye giden turist sayısından ayrı ayrı daha fazla. Ülkelerden, devletlerden daha fazla turist alıyor tek başına Muğla. Potansiyeli bu kadar büyük bir şehre vizyonu, ufku geniş bir belediye yakışmaz mı? Neden Prof. Aydın Ayaydın buradan aday, çünkü daha önce yaptığı işlerde iz bıraktı. Daha önceki görevlerinde yaptığı hizmetlerle anılıyor. AK Parti belediyecilikte marka, onun için Aydın Ayaydın da buradan hizmet için aday. Artık şehirler yarışıyor, ülkeler büyüyor. İstanbul şehirlerle yarışıyor. Muğla şehirlerle yarışıyor. Gaziantep ihracat rakamları bakımından ülkeleri geçti. Lokomotif şehirlere öyle yerel yönetim başkanlarını iş başına getirmeliyiz ki ufku ülke sınırlarını aşmış olsun. Böyleleri yakışır. Muğla'da hangi partiye oy, gönül vermiş olursa olsun vatandaşlarıma çağrım, gelin bu kez şu şehri, dünya vizyonuyla buluşturacak Türkiye'nin yüz yılıyla buluşturacak bir yönetimle buluşturalım. Türkiye'nin aldığı mesafeden daha hızlı bir mesafe alsın çünkü Muğla buna layıktır."

Sahada yaptığı gözlemlere göre insanların gerçek belediyeciliği özlediğini ve hizmete susadığını belirten Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın, "Yıllardır ihmal edilmiş Muğla ve ilçelerinin sorunlarını en kısa sürede, süratle başlayıp bitirmeyi planlıyoruz. Birçok ilçemizde içecek suyu bırakın ellerimizi yıkayacak su bulamıyoruz. Susuzluk birinci ihtiyaç haline gelmiş." dedi.

Muğla ve ilçelerinin su sıkıntısı çektiğini ifade eden Ayaydın, AK Parti belediyeciliği gelir gelmez kentteki yaşam kalitesinin kısa zamanda yükseleceğini kaydetti.

Muğla halkının, yapılanların hesabını sandıkta soracağını anlatan Ayaydın, Muğla'yı Türkiye ve dünyanın turizm başkenti yapmak için çaba göstereceklerini dile getirdi.

Bölgede turizmin yanı sıra tarımında da ön planda olduğuna dikkati çeken Ayaydın, tarım sektörüne de gerekli önemin verilmediğini ve üreticilerin sıkıntı içinde olduğunu ifade etti.

SEÇİLİRSE SU TARİFELERİNİ İNDİRECEĞİNİ AÇIKLADI

Ayaydın, göreve geldiklerinde üreticilerin elindeki ürünlerin Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınarak hiçbir üreticiyi mağdur etmeyeceklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz koltuk bağımlısı olmayacağız ve bütün zamanım halkın içinde geçecek. Büyükşehir Belediyesinde çalışan 5 bin kişi işlerine devam edecek ve göreve gelir gelmez onların da maaşlarına zam yapacağız. Kentin en önemli sorunu Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ). Türkiye'nin en pahalı suyunu MUSKİ satıyor. Geldiğim gün su faturalarının bedeli düşecek. Halkım ucuz su kullanacak, pahalı su kullanmayacak. Ben MUSKİ'ye gitmeden MUSKİ Genel Müdürü o koltuktan derhal gidecek. Benim halkıma suyu vermeden yüksek bedelle su faturası gönderen MUSKİ Genel Müdürü'nü o koltukta istemiyorum."

Ayaydın, elektrik kesintileri ile ilgili de problemler yaşandığını anlatarak, dağıtım şirketinin kentte yapması gereken yatırımları gerçekleştirmediğini, bu olayın da yakın takipçisi olacağını söyledi.

Efkan Ala, konuşmaların ardından Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aydın Ayaydın, İl Koordinatörü İbrahim Aydın, AK Parti Muğla milletvekilleri Kadem Mete, Yakup Otgöz, AK Parti MKYK Üyesi Yelda Erol Gökcan ve İl Başkanı Gültekin Akça ile 13 ilçe belediye başkan adayını partililere tanıttı.