Av. Erdal Çam Törenle Uğurlandı

Bodrum’da dün uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Av. Mehmet Erdal Çam, adliyede ve camide düzenlenen törenlerin ardından son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine, aralarında Türkiye Barolar Başkanı Erinç Sağkan'ın da bulunduğu çok sayıda hukukçu katıldı.

Av. Erdal Çam Törenle Uğurlandı

Bodrum’un Akyarlar Mahallesi’ndeki 59’lular Sitesi’nde yaşamını sürdüren evli ve 4 çocuk babası Av. Mehmet Erdal Çam, Turgutreis'te müvekkilinin silahlı saldırısı sonucu, Eski İcra Müdürü Özcan Çavdar ile birlikte yaşamını yitirmişti.

Denizli Barosu Eski Başkanlarından Erdal Çam için Bodrum Adliyesi önünde bir tören düzenlendi. Törene merhumun eşi Sergül Çam, çocukları Derya, Berna ve Coşkun Çam, kardeşi Zeki Çam'ın da bulunduğu yakınları ile CHP Muğla Milletvekili Av. Cumhur Uzun, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan, Muğla Baro Başkanı Levent Akgün, Denizli Baro Başkanı Adnan Demirdöğer, Muğla Barosu Bodrum Temsilcisi Onursal Özbek ile çok sayıda avukat katıldı.

Erdal Çam için saygı duruşunda bulunulması ile başlayan törende konuşan Muğla Baro Başkanı Levent Akgün, Av. Mehmet Erdal Çam'ın özgeçmişini okudu. 

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan, Erdal Çam’ın alçakça bir saldırı sonucu yaşamını yitirdiğini dile getirerek şöyle konuştu;

“Öldürülüyoruz, katlediliyoruz ancak günün sonunda o kişinin haklarını da yine bizler savunuyoruz. Bu bizim kaderimiz değil. Olmayacak. Bunun bizim kaderimiz olmadığını en yüksek sesle hep beraber dile getireceğiz. Kıymetli Erdal Başkanımın yakınlarına söz veriyorum. Dava dosyası en etkin şekilde hem baro başkanlığımız, hem Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı, hem Denizli Baromuz, hem de bu ülkenin 81 barosu tarafından son derece etkin şekilde takip edilecektir.”

Av. Erdal Çam’ın Denizli barosunun efsane başkanı olduğunu söyleyen Denizli Baro Başkanı Adnan Demirdöğer ise “Kendisi bir baro sevdalısı ve mesleğine çok bağlı bir ağabeyimizdi.” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından Av. Erdal Çam'ın Türk Bayrağı ve avukatlık cübbesine sarılı tabutu Bitez Gülsevim Rüştü Kaynak Camii'ne getirildi. Av. Mehmet Erdal Çam, kılınan cenaze namazının ardından Akyarlar Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Öte yandan silahlı saldırıda yaşamını yitiren Eski İcra Müdürü Özcan Çavdar’ın da yarın (cumartesi) Denizli’nin Acıpayam ilçesinde toprağa verileceği bildirildi. 

Muhabir; Hamdi Yörür