Başkanlık Makamına Yakışmadı!

CHP Bodrum İlçe kongresi yaklaşırken İlçe Başkanı Halil Karahan son açıklamasında asla kabul edilemez sözler sarf etti.

Başkanlık Makamına Yakışmadı!

CHP Bodrum İlçe kongresi yaklaşırken İlçe Başkanı Halil Karahan son açıklamasında asla kabul edilemez sözler sarf etti. Karahan demokrasi! vurgusu yaptığı açıklamasında Kent TV yazarı, Gazeteci Yazar Ayhan Ongun’u isim vermeden eleştirerek kendisinin rant uğruna sipariş yazı yazdığını söyledi.

Son derece talihsiz, bir ilçe başkanına kesinlikle yakışmayacak sözler bunlar! Bir gazeteci, bir Bodrum sever olarak Halil Karahan’ın bu açıklamasını üzülerek okudum. 
Halil Karahan açıklamasında Ayhan Ongun’un iddialarına cevap vermiyor, adeta topu taca atıp okları Ayhan Ongun’un üzerine atıyor ve kendisini aradan sıyırmak istiyor!
Şimdi gelin Ayhan Ongun’un sorularını hatırlayalım. Ne yazmış Ongun;

“İlginçtir, Yüksek Seçim Kurulu bile her sandık çevresi için sabah 8’den akşam 5’e kadar süre tanırken delege seçimlerinde niye bu süreyi 3 saatle sınırlandırırlar, anlayan beri gelsin.
Kaldı ki; ilk bir saat içerisinde üçte bir oranında oy kullanılmıyorsa seçim iptal edilebilirmiş.
Peki ne zaman yenilenecek, bunu bilen var mı?
Daha da önemlisi şu ana kadar bir yönetim kurulu kararı alındı mı?”  

Peki bu yazılanlara karşı Halil Karahan ne demiş?

“Delege seçim sürecinde delege adayı olan seçilen, seçilemeyen bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim. Delege seçimlerimiz demokrasinin bütün kurallarının işlediği parti içi demokrasinin işlediği bir süreç, geçtiğimiz hafta 76 tane delegemizi belirledik. Seçilmiş olan delegeler hiç kimsenin delegesi değildir. Halil Karahan’ın da delegesi yoktur, Tuna Işın’ın da delegesi yoktur, Deniz Koca’nın delegesi yoktur. Seçilen delegeler CHP’nin delegeleridir. CHP üzerinden sipariş yazı yazarak rant elde etmeye çalışanlar boşu boşuna CHP’yi yaralamaya, parçalamaya çalışmasınlar. CHP üyelerinin bir tek hedefi vardır, o da iktidardır”

Gördüğünüz gibi iddialarla ilgili tek bir açıklama yok, sipariş yazı yazarak rant elde etme iftirası var!

Ak Parti iktidarını, tek adam rejimini, basına baskı kurmayı, gazetecilerin özgür olmadığını, ülkede fikirlerin özgürce söylenemediğini eleştiren CHP’nin ilçe başkanının bu tavrına ne demeli? CHP’nin Ak Parti’yi eleştirdiği konuları Halil Karahan’ın bizzat kendisi yapmıyor mu?

Açıkçası bu hırsın ne olduğunu anlamakta güçlük çekiyorum. Halil Karahan’ın kişiliğini bilemem ama bu açıklaması CHP İlçe Başkanlık makamına hiç yakışmadı!