Bodrum Fen Lisesine Kavuşuyor

İş İnsanı Bülent Eczacıbaşı’nın bağışıyla Bodrum’da ilk fen lisesi yapılıyor. Lise için protokol imzalandı.

Bodrum Fen Lisesine Kavuşuyor

Bodrum’da öğrencilere daha kaliteli eğitim imkanları sunmak ve ilçedeki fen lisesi ihtiyacını karşılamak amacıyla İnşaat Yatırım Programı kapsamında yapılan çalışmalar sonuçlanmaya devam ediyor. Bodrum Rehberlik Araştırma Merkezi projesinin hayırsever desteği ile başlamasının ardından ilçe, Fen Lisesi kampüsüne de kavuşuyor.

Ortakent Mahallesinde yaklaşık 12,5 dönüm hazine arazisi üzerine Bülent Eczacıbaşı tarafından yapılacak 20 derslikli fen lisesi binası, 200 öğrenci kapasiteli pansiyon binaları, tam teşekkülü kapalı spor salonu ve 30 hanelik öğretmen lojman binaları projesi için İstanbul’da protokol imzalandı.

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay ve Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe arasında “Bodrum Bülent Eczacıbaşı Fen Lisesi” yapılması yönünde imza töreni düzenlendi.

BODRUM’DA EĞİTİM DAHA DA GÜÇLENECEK

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden protokol sonrası yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Bodrum Bülent Eczacıbaşı Fen Lisesi sayesinde LGS sınavından üst düzey puan alarak fen lisesine gitmeyi hak eden öğrencilerin daha nitelikli eğitim almaları sağlanacak. Bu sayede Yarımada’nın ve Muğla’nın eğitim kalitesi daha da yükselecek. 

NESİLLER BOYU GURUR DUYULACAK

Ülkemizin aydınlık geleceği için, yarınların sorumluluğunu taşıyan ve karşılarına çıkabilecek her zorluğun üstesinden gelebilecek ölçüde nitelikli, bilgili ve ideal sahibi bireylerin yetiştirileceği “Bodrum Bülent Eczacıbaşı Fen Lisesi” tüm eğitim camiamızı gururlandıracaktır. Yapılan bu protokolün, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak’ hedefine hizmet eden eğitim gönüllüsü hayırseverlerimize örnek olmasını dileriz. İş insanı Sayın Bülent Eczacıbaşı’na ilçemize kazandıracağı Fen Lisesi kampüsü için ve eğitime verdiği katkılardan dolayı teşekkür ederiz.”