Bodrumspor, Yeni Yönetimini Seçti

Bodrumspor’un olağanüstü seçimli genel kurulu yapıldı. Rıza Karakaya’nın yeniden başkan olduğu genel kurulda yönetim kurulunda değişiklikler oldu.

Bodrumspor, Yeni Yönetimini Seçti

Bodrum Deniz Ticaret Odası Salonu'nda gerçekleştirilen genel kurula, Belediye Başkan Yardımcıları İlknur Ülküm Seferoğlu ile İbrahim Akbaş, siyasi parti ve STK temsilcileri ile genel kurul üyeleri katıldı. Tek liste ile gidilen genel kurulda Rıza Karakaya’nın listesi açık oylama ile seçildi. 

Birkaç ismin değiştiği yeni yönetim kurulu asil üyeler şu isimlerden oluştu; 

Rıza Karakaya, Hüseyin Gözütok, Gürkan Topan, Baran Akcan, Fatih Öztarakçı, Fatih Murat Yıldız, Mehmet Dağoğlu, Hadi Türk, Murat Önder, Arif Karaman, Zeynel Kılıç, Hacı İbrahim Dalda, Murat Süren, Caner Tuna, Soykan Kurtuluş, Yüksel Aslan, Halil Teke, Ayşen Kılıç Bozan, Murat Ögün Yıldız, Nihal Ermiş ve Necdet Baştuğ. 

Genel kurulda konuşan Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya, kulüp hisseleri ile ilgili yeni projelerinden de bahsederek şunları söyledi:

“Kulüp hisselerini dağıtma gibi bir projemiz var. En az yüzde 5 olacak şekilde. Hisseyi verirken para istemiyoruz. Böyle bir niyeti olan, taşın altına elini koymak isteyen varsa seve seve Bodrumspor A.Ş.’ye ortak olabilir. Tek bir şartımız var, düzgün bir kişilik olması. Parayı nasıl kazandığı belli olmayan birini kesinlikle almayız. İçerisinde Bodrum Belediyesi Bodrumspor Derneği’nin olduğu, belediyenin hamilik yaptığı bu projede 10-12 iş adamının elini taşın altına sokmasına istiyoruz. Yüzde 5’er, 10’ar herkesin hissesi olacak. Derneğimizin yüzde 20 bandında olacak. Fikret Öztürk Bey’lerin bir hissesi olacak. Böylece kulübümüzü finansal olarak Süper Lig’e hazırlamak istiyoruz. Hisseyi verirken para istemiyoruz. Talebimiz şu; bu sene 90 milyonluk bir bütçemiz var. Bizim 30 milyon gelirimiz var. 60 milyon bir açık var. Bu 60 milyon açığı nasıl gidereceğiz? Diyelim A işadamı yüzde 5 hisse aldıysa yüzde 5’e düşen 3 milyon. Bu açığı kapatacak. Alırken para istemiyoruz ama kara da zarara da ortak olacak. Eğer işadamı bir dahaki dönem olmak istemezse C işadamına ‘sen gel bu taşın altına gir’ diyeceğiz. Bodrumspor A.Ş. bir marka olsun diye böyle bir proje yaptık. Ben bunda kolaylık gösteren Fikret Başkanıma çok teşekkür ediyorum.”

2. ligde oynayacak Bodrumspor Kadın Voleybol Takımında da hedefin şampiyonluk olduğunu dile getiren Karakaya “Ayşen Kılıç Bozan hanımefendi de yönetimimize girdi ve kadın sporcuları daha çok kayıracağını söyledi. İnşallah onun ve Kılıç Holding’in destekleriyle voleybolda da çok güzel işler başaracağız.” şeklinde konuştu. 

Muhabir: Hamdi Yörür