BU PROGRAM HAFTANIN GÜNDEMİNİ ANALİZ EDİYOR…

Kent TV Ekranlarında yayınlanan Fatih Bozoğlu İle Haftanın Panoraması programının...

BU PROGRAM HAFTANIN GÜNDEMİNİ ANALİZ EDİYOR…
Kent TV Ekranlarında yayınlanan Fatih Bozoğlu İle Haftanın Panoraması programının son bölümünde bu hafta Türkiye ve Bodrum yerel gündeminde öne çıkan haberler mercek altına alındı.

Fatih Bozoğlu’nun hazırlayıp sunduğu Haftanın panoramasının bu haftaki bölümünde özellikle Kent Tv muhabiri Mehmet Can Meral ve Kameraman Sedat Vurmaz’ın görüntüleri eşliğinde Göktepe’deki kaya mezarlarının durumu izleyiciler ile paylaşılarak, yetkililerin dikkatine sunuldu. Aynı ikilinin Haremtan koyunda kaydettiği Bodrum’a yakışmayan görüntüler, Gümbet sahillerindeki işgal ve çöpler yine görüntüler eşliğinde ekranlara yansıtıldı.

Türkiye’nin en önemli gündemi olan koalisyon ile ilgili liderlerin değerlendirmeleri de yine Kent Tv ekranlarında mercek altına alınırken, Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı Umut Oran’ın “AKP ile koalisyonu tarih affetmez!” şeklindeki mesajı değerlendirildi.

Fatih Bozoğlu İle Haftanın Panoramasında bu hafta; Bodrum’da trafik çilesi başladı, Yokuşbaşında inşaatı devam eden bir otelin yolu tek şerite indirmesi, 15 Mayıstan itibaren özellikle turistlerin yoğun olduğu bölgelerde inşaat faaliyetlerinin yapılması yasaklanırken Bodrum’da bazı şantiyelerde inşaat faaliyetlerinin halen devam etmekte olduğu, Bodrum’a yolcu getiren özel otobüs firmalarına ait otobüslerin dönüş seferlerini gerçekleştirene kadar geçen zaman diliminde Bodrum sokaklarında gelişi güzel park etmeye devam ettiği, Bodrumlu esnafın Suriyeli kaçaklara ve mültecilere tepkileri, Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan, "Büyükşehir Yasası'nın ardından Datça Belediye Başkanlığı'nın yetkisiz kalması, bu kararımdaki en önemli etken oldu" diyerek, 1 Temmuz 2015 tarihi itibarıyla belediye başkanlığından istifa edeceği haberleri kısa yorumlar ile izleyiciler ile paylaşıldı.

Fatih Bozoğlu İle Haftanın Panoramasında Kent Tv ve İHA muhabiri olan Mehmet Can Meral’in üç fotoğrafının öyküsü ile birlikte Göktepe ve Haremtan haberleri sırasında yaşananlar da konuşuldu.

Eylül ayında Antalya'da gerçekleştirilecek G-20 toplantısının Bodrum'da gerçekleştirilen ilk etabı, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Bodrum’da Kartal Yuvası adlı mağazasının açılışında yaptığı açıklamalar, Temmuz ayı başında start alacak 12. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, "İnaf Gari" adlı filmin Bodrum Kalesi Kuzey Hendeğinde yaptığı seyirci galası ile ilgili haberlerin ardından, muhalif yazıları ile bir döneme damgasını vuran Dünya Gazetesi sahibi, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ‘nin ilk genel sekreteri usta gazeteci Bedii Faik’in ölüm haberi ve anması ile program tamamlandı.

22 Haziran Pazartesi 21:30’da yayınlanan Fatih Bozoğlu İle Haftanın Panoraması programının tekrarlarını, 24 Haziran Çarşamba günü 21:30’da, 26 Haziran Cuma günü 12:30’da ve 28 Haziran Pazar akşamı 21:30’da Kent Tv ekranlarından izleyebilirsiniz.