Denetimler Artarak Devam Ediyor!

Bodrum Kaymakamlığı koordinesindeki covid-19 denetimleri sürüyor. Bugün yapılan çalışmalarda ilçede faaliyet gösteren kafe ve restoranlar ile toplu taşıma araçları denetlendi...

Denetimler Artarak Devam Ediyor!

İlçe Emniyet Müdürlüğü, Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Bodrum Ticaret Odası, Esnaf Odası ve Turizm Danışma Birimi görevlilerinden oluşan Kaymakamlık Denetim Komisyonu, ilçedeki restoran ve kafelerde covid-19 tedbirleri ile ilgili denetimler yaptı. 

İşletmeleri maske, masalar arası birer buçuk metre mesafe, ateş ölçümü, dezenfektan, genel hijyen, koronavirüs bilgilendirme panosu gibi konular açısından denetleyen görevliler, ayrıca açıktan ürün satılıp satılmadığı ve covid-19 görevlisi olup olmadığı ile ilgili de denetimler yaptı. 

Tedbirlere uymayan işletmelere uyarılar yapılıp tutanak tutuldu. 

PROTOKOL, TRAFİK DENETİMİ YAPTI

Bugün akşamüstü saatlerinde de Bodrum protokolü tarafından toplu taşıma araçlarında covid-19 denetimi yapıldı. Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde gerçekleşen denetime Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Mete Durukan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Özkan Yılmaz, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Nuray Oral, Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz ile polis ve zabıta ekipleri katıldı. Taksilerin de kontrol edildiği denetleme sonrası basın mensuplarına açıklamada bulunan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz şunları söyledi; 

"Emniyet, Jandarma, mahalle denetim ekipleri, sahil güvenlik birimleri, belediyemiz, özel denetim ekiplerimiz sürekli denetim yapıyor. Zaten denetim olayı süreklilik arz eden bir şey. Bugün yaptık, yarın bırakacağız diye bir şey değil. Sürekli yapıyoruz. Türkiye genelinde bugün ciddi bir denetim gerçekleştirildi. Bu kapsamda bizde denetimler yaptık. Amacımız vatandaşlarımızı uyarmak. Artık çok müsamahalı davranmıyoruz. Kurallara uymayanlara cezai işlem yapıyoruz.  Toplu taşıma araçlarını da denetledik. Ciddi takip içerisindeyiz. Ayakta yolcu taşınmasına, hijyen kurallarına uyulmamasına kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Bugün olduğu gibi bu hastalık ortadan kalkana kadar bu denetimlere ciddiyetle devam edeceğiz." 

Protokol üyeleri, trafik denetiminin ardından ilçe merkezindeki işletmelerde de denetim yaptı.