Elektrik Kablo ve Panosu Tehlike Saçıyor

Bodrum’da meydana gelen arızadan sonra açıktan çekilerek bırakılan elektrik kablosu ve ağzı açık elektrik panosu tehlike saçıyor. İnsan yoğunluğunun en yüksek olduğu bölgelerden biri olan Çarşı merkezinde yaklaşık 1 aydır düzeltilmeyen sorun çevre esnafının tepkisine neden oluyor.

Elektrik Kablo ve Panosu Tehlike Saçıyor

Çarşı Mahallesi Kale Caddesi’nde elektrik hattında meydana gelen bir arıza sonrası, elektrik kablosunun dükkan kenarından açıktan çekilmesi ve elektrik panolarının kapağının açık bir şekilde bırakılması, esnafın tepkisine neden oluyor. Çevrede bulunan işletme sahipleri elektrik kablosu ve panoların bu şekilde bırakılmasının başta çocuklar ve hayvanlar için tehlike oluşturduğunu getiriyor. Esnaf, dükkanlarının da yangın tehlikesi altında olduğunu ifade ediyor. 

Bölgede işletmesi bulunan Zafer İşeri, yetkililerin duruma müdahale etmesi gerektiğini dile getirerek şöyle dedi:

“Elektrik panosu 1 aydır bu halde. Elektrik firmasının yaptığı olay bu. Arka tarafa elektrik vermek için buradan aldığı trafodan başka bir yere götüremedi bunu. Kablolar dışarıdan geliyor, aralar açık, kedi giriyor trafoyu patlatıyor, sabahtan akşama kadar bakıyoruz. Kedi ve çocuklar elini ayağını sokuyor, dur diyemezsin ki. Kabloları içine sok, kapıyı kitle, başka bir şey istemiyoruz ki. Elektrik firmasının sorunu bu, nasıl yapılacağını onlar bilir. Biz bir şekilde arka tarafa enerji gelsin diye ön ayak olduk ama bu böyle bırakılıp gidilmez ki.”

Bölgede faaliyet gösteren başka bir işletmenin sahibi olan Ali Demirkara ise yaşananlara şu sözlerle sitem etti:

“Hatta arıza varmış, arızayı 1 haftada ancak buldular. Sanayi pazarı gibi her taraf. Elektrik panosundan diğer taraflara hat gidiyor, seyyar kablo gibi. Şimdi çoluk çocuk kablolara dokunsa bunun sorumlusu kim olacak?” dedi.

Esnaf, yetkililerin konuyla ilgilenmesini ve bir olumsuzluk yaşanmadan sorunun düzeltilmesi gerektiğini söyledi.