Fatma Girik'e Doğum Günü Ziyareti

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Türk sinemasının usta isimlerinden Fatma Girik'i doğum gününde ziyaret etti.

Fatma Girik'e Doğum Günü Ziyareti

Fatma Girik'in Torba Mahallesi'ndeki evinde gerçekleşen ziyarette Başkan Aras'a, Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu ve Torba Mahallesi Muhtarı Suat Kaya eşlik etti. Koronavirüs salgını tedbirlerine uyularak gerçekleşen ziyarette Başkan Aras, Fatma Girik'e çiçek vererek doğum gününü kutladı. Geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Ankara ziyaretinde, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine çok selamları olduğunu ileten Başkan Aras, samimi bir sohbetin gerçekleştiği ziyaret sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"Bugün 12 Aralık, sevgili Fatma Girik'in Torbalı hemşehrimizin doğum günü. Biz de kendisini bugün ziyarete geldik arkadaşlarımızla beraber. Bir isteği, arzusu var mı, onu öğrenmeye geldik. Bir taraftan çok güzel bir konuşma oldu. Sevgili Fatma Girik'le hem eskilerden hem günümüzden çok güzel bir sohbet gerçekleştirdik. Kendisine sağlıklı nice uzun ömürler diledik. Onlar bizim büyüklerimiz. Onlara her zaman sahip çıkmalıyız. Onların yanında olduğumuzu her zaman göstermeliyiz diye düşünüyorum"
dedi.

Görkemli Hatıralar programının bu hafta Bodrum'dan yayınlanacağını sözlerine ekleyen başkan Aras "Bu yayında Türk sinemasını konuşacağız. Fatma Girik'i konuşacağız. Cengiz Aytmatov'u konuşacağız. Çok özel konuklarımız olacak yine zoom üzerinden bağlanacaklar, birebir de olmasa da. Ve Halk Tv'de saat 10.30'dan itibaren yayınlanmaya başlayacak bu program. Yarın bütün Bodrumluları, bütün Türkiye'deki sinemaseverleri, Yeşilçam'ın aşıklarını, dostlarını bu programı izlemeye davet ediyorum. Biz toplum olarak bu insanlara, bu büyüklerimize her zaman vefamızı göstermeliyiz. Onlar bizlerin, her zaman rehberi olmuştur. Bütün ömrümüz onları takip ederek geçti."

Fatma Girik'in başka bir özelliği de olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Aras konuşmasını "O Şişli belediye başkanlığı da yaptı bir dönem ve oradan da tabi ki ayrı bir gönül bağımız var kendisiyle. Ben tekrar tekrar kendisine nice güzel yaşlar, mutlu yıllar diliyorum. İnşallah bir dahaki senelerde çok daha sağlıklı bir şekilde, hep beraber bu kutlamaları coşkulu bir şekilde yaparız" ifadeleriyle tamamladı.