Hazır Beton Sektöründe Yeni Aktör

Bodrum'un önde gelen hazır beton üreticilerinden Rüzgar Beton, Bodrum ve Milas'ta bulunan 4 tesisinin işletmelerini Grey Beton firmasına devretti. 1 Haziran 2024 itibariyle 4 tesis Grey Beton markasıyla hizmet vermeye başlayacak.

Hazır Beton Sektöründe Yeni Aktör

2014 Yılında kurulan Rüzgar Group, 2020 yılında Rüzgar Beton A.Ş. markasıyla hazır beton sektörüne girmişti. Firma, Bodrum'un Konacık Mahallesi'ndeki ana üretim santrali dışında, Gölköy, Mumcular ve Milas’taki tesisleriyle hizmet vermekteydi.

Kurulduğu günden bu yana, Bodrum ve çevresindeki önemli projelerde, kaliteli ve teknolojik hizmet vererek sektörün bölgedeki önemli aktörü haline gelen Rüzgar Group bundan böyle madencilik, inşaat ve turizm sektörlerinde faaliyetlerine yoğunlaşmak üzere hazır beton tesislerini devretme kararı aldı.

Edinilen bilgilere göre, 01.06.2024 tarihinden itibaren Rüzgar Beton tesisleri, ‘Grey Beton’ Markası ile Grey Beton Santralleri İnş. San. Tic. A.Ş. tarafından hazır beton üretimine devam edecek. İki firma arasında yapılan anlaşma ile santraller, araç parkı ve tüm  ekipmanlar Grey Beton firmasına satılırken, Rüzgar Beton mülkiyetinde bulunan taşınmazlar ise uzun süreli kiraya verildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Rüzgar Beton A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Özgök, "Önümüzdeki projelerde bir arada olmak dileğiyle, bugüne kadar bizlerle ticari işbirliği içinde olan sektördeki tüm firmalara ve girişimlere Rüzgar Grup Ailesi olarak ayrı ayrı teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.