Hırsızlar Yüzünden İşini Kapatacak!

Bodrum’da oto yıkamacıya dadanan hırsızlar, işletmeyi 7 defa soydu. Son olayda büyük kompresörün bile çalındığı işletmenin sahibi işyerini kapatacağını söyledi.

Hırsızlar Yüzünden İşini Kapatacak!

Gümbet Mahallesi Zengin Hüseyin Sokak üzerine faaliyet gösteren self servis oto yıkamacının başı hırsızlarla belada. Daha önce işletmeyi 6 defa soyan hırsızlar, para atılan kasaları defalarca kırıp paraları aldılar. 

Hırsızlardan illallah eden işletmeci güvenlik kamerası sistemi satın aldı. Havaların kötü olması sebebiyle takılamayan kamera sistemleri de hırsızlar tarafından çalındı. 

Hırsızlar 7’inci olayda ise sadece kasaları patlatmakla kalmadı, aynı zamanda işletmenin yaklaşık 200 kilo ağırlığındaki hava kompresörünü bile götürdü. Bugün işletmesinin yine soyulduğunu gören Ergün Öztürk, emniyete giderek şikayetçi oldu. 

7 hırsızlık olayında toplam 70 bin TL para ve malzemesinin çalındığını söyleyen Öztürk, hırsızlar yüzünden zarar ettiği için işletmesini kapatacağını söyledi.

Kent Haber’e açıklama yapan Öztürk, şunları dile getirdi:

“Burası self servis bir işletme. Yani vatandaş kendisi 3 TL atarak aracının içini dışını burada yıkıyor. Son 2-3 ayda hırsızlar dadandı. Kasaları 6-7 defadır zorluyorlar. En sonunda da bütün sistemi bozmuşlar. İçeride makine dairemiz var, oradaki kompresörümüzü almışlar. Kasaların içerisindeki paraları almışlar. Bir süredir kasadaki paraları alıyorlardı. Şimdi makine dairesine girmişler. Hırsızların bulunmasını bekliyoruz. Biz de tesisi tamamen kapatıyoruz. Toplam zararımız, kasadaki çalınan paraları bilemiyoruz ama makine tesisat olarak 70 bin TL gibi bir zararımız var.”

HIRSIZLAR İÇİN GÜVENLİK KAMERASI ALDI, ONU DA ÇALDILAR

Hırsızlar için güvenlik kamerası aldıklarını söyleyen Öztürk, “16’lı bir güvenlik kamerası aldık. Yağışlardan dolayı takılmasını beklerken onları da çaldılar. Kameralarda yaklaşık 10 bin TL gibi bir zararımız var.” dedi.