Kan Bağışı Kampanyası İptal Edildi

Bodrum’da Eski Otogar içerisinde yapılması planlanan kan bağışı kampanyası ileri bir tarihe ertelendi.

Kan Bağışı Kampanyası İptal Edildi

Kızılay Kan Hizmetleri’nden yapılan açıklamada, bugünkü kan ihtiyacının karşılandığı ifade edildi. Bodrum’da Eski Otogar içerisinde planlanan kan bağışının da iptal edildiği belirtilerek şu ifadelere yer verildi;

“Değerli Kızılay Dostu. Çağrımıza kulak vererek kan bağışına duyarlılık gösteren vatandaşlarımızın sayesinde 40.000 ünite kan bağışı alınmıştır. Yapılan kan bağışları ihtiyaç olan tüm illere gönderilmiş olup, laboratuvarlarımız alınan kan bağışlarını sabaha kadar test edecek ve hastanelere sevk etmeye hazır hale getirecektir. 

Kan bileşenlerini kullanım süresinin kısa olması nedeniyle bugünkü kan ihtiyacımızı karşılamış bulunmaktayız. Ülke genelindeki büyük şehirlere hasta nakli yapılması ihtimaline karşın tüm önemler alınmıştır. Kan Bağışı Noktalarımız önümüzdeki süreçte ihtiyaç duyulacak kan bileşenleri için kan bağışı kabulüne devam edilecektir. Gösterdiğiniz hassasiyet ve duyarlılıktan ötürü teşekkür ederiz. Bugün ve yarın planlanan Bodrum eski otogarda kan bağışı alınmayacaktır.”