Kaptanın Ölümü Sevenlerini Üzdü

Güvercinlik Koyu’nda yüzmek için teknenin ikinci katından denize atlayan kaptan Mehmet Tunç, fenalaşarak yaşamını yitirdi. Tunç’un kalp krizi geçirdiği sanılıyor.

Kaptanın Ölümü Sevenlerini Üzdü

Güvercinlik Mahallesi’ne yanındaki Milas'a bağlı Kuyucak köyünde yaşayan ve teknesi ile günlük olta balıkçılığı turları düzenleyen 52 yaşındaki Mehmet Tunç, bugün teknesini Salih Adası’ndaki Almanlar Koyu önlerine çekti. 

Serinlemek için denize girmek isteyen kaptan, teknenin ikinci katından denize atladı. Denize atlar atlamaz fenalaşan kaptanın yardımına teknedeki diğer vatandaşlar koştu. 

Tekne ile Güvercinlik Mahallesi’ne getirilen Mehmet Kaptan, Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Mehmet Tunç, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. 

Cenazesi, kesin ölüm sebebinin belirlenebilmesi için Muğla Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Cenazesinin Muğla Dalaman’da defnedileceği bildirildi. 

Öte yandan Mehmet Tunç’un dün sosyal medya hesabından yaptığı “Gafletine yenik düştük hayatın sanki bize kalacakmış gibi” paylaşımını ise yürekleri sızlattı.

Kaptanın ölümü sevenlerini üzüntüye boğdu. 

Muhabir: Hamdi Yörür