Milas'ta 'Bodrum Havalimanı' Tepkisi!

Milas Ticaret ve Sanayi Odası, Milas ilçe sınırları içinde bulunan Milas- Bodrum Havalimanın adının bazı uçak firmaları tarafından sadece "Bodrum Havalimanı" olarak kullanılmasına tepki göstererek havalimanın adının tam ve eksiksiz bir şekilde "Milas- Bodrum Havalimanı" olarak kullanılmasını istiyor.

Milas'ta 'Bodrum Havalimanı' Tepkisi!

MİTSO, havalimanın adını sadece "Bodrum" olarak kullanan bazı uçak firmalarına yazılı olarak başvuruda bulunarak, havalimanın adının resmiyette olduğu şekliyle tam olarak kullanılmasını talep etti.

Bu konuda ilk adımı geçen yıl atan MİTSO, bazı havayolu firmalarına yazılı başvuruda bulunarak havalimanın adının doğru ve tam şekliyle "Milas- Bodrum" olarak anons edilmesini ve yazılmasını talep etmişti. MİTSO'nun talebini dikkate alan bazı havayolu firmaları "Milas- Bodrum" adını kullanmaya başlamışlardı. Ancak son aylarda bazı uçak firmalarının yine gerek uçak içi ve havalimanı anonslarında, gerekse havalimanı panolarında, gerekse de biletlerde sürekli olarak sadece "Bodrum" adının kullanılmaya başlaması üzerine MİTSO ilgili uçak firmalarına yeniden yazılı başvurularda bulunarak havalimanın adının tam ve doğru şekliyle kullanılmasını talep etti.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas- Bodrum Havalimanın Milas ilçe sınırları içinde olduğunu belirterek "Milas Bodrum Havalimanı, Milas ilçesi sınırları içindedir. Havalimanımız Milas ilçe merkezine 16 km. Bodrum ilçe merkezine ise 40 km. mesafesindedir. Havalimanımızın adı tam ve doğru şekliyle 'Milas Bodrum Havalimanı'dır. Kaldı ki, söz konusu uçak firmalarının biletlerinde, duyuru panolarında "Amasya Merzifon", "Balıkesir Edremit", "Ordu Giresun", "Alanya Gazipaşa", "Tekirdağ Çorlu" gibi çift adlı diğer havalimanlarının adları tam olarak anons edilmekte ve kullanılmaktadır. Sadece Milas Bodrum Havalimanının adı tek adla "Bodrum" olarak kullanılmaktadır. Bu durum Milaslılar olarak bizleri üzmektedir. Bu durumun düzeltilmesini ve Milas Bodrum Havalimanın adının tam ve eksiksiz şekilde anons edilip yazılmasını istiyoruz" dedi.