Milletvekili Adayları Kendilerini Tanıttı

Millet İttifakı'nın Muğla Milletvekili adayları, Bodrum'da düzenlenen toplantıya katılarak kendilerini tanıttı, hedeflerini anlattı.

Milletvekili Adayları Kendilerini Tanıttı

Bodrum Esnaf ve Sanayici İşinsanları Derneği (BESİAD) tarafından, Bodrum Ticaret Odası Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıya CHP Milletvekili adayları Av. Cumhur Uzun, Süreyya Öneş Derici ve Mehmet Demir ile İYİ Parti adayları Metin Ergun, Mehmet Tosun ve Tulgay Hasar konuk oldu.

Toplantıyı aralarında Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, CHP Bodrum İlçe Başkanı Başar Bıyıklı, İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber'in de olduğu çok sayıda iş insanı ve vatandaş izledi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan BESİAD Başkanı Neslihan Nazlıoğlu, Milletvekili adaylarını vatandaşlarla buluşturmak için bu toplantıları düzenlediklerini ifade etti. Nazlıoğlu, “Bodrum’dan meclise en az 2 tane milletvekili göndermek en büyük temennimiz.” diye konuştu. 

Adayların alfabetik sıraya göre söz aldığı toplantıda konuşan Av. Cumhur Uzun, eğitim, iş yaşamı ve Muğla Baro Başkanlığı yaptığı dönemdeki çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

CHP Adayı Mehmet Demir ise memleketi Fethiye'de özellikle spor alanında yaptığı çalışmalardan bahsetti. Halktan biri olduğunu ifade eden Demir, seçilmesi halinde Muğla’yı en iyi şekilde temsil edeceğini sözlerine ekledi.

İYİ Parti Adayı Mehmet Tosun da eğitimi ve siyasi yaşamı hakkında bilgiler aktardı. Neden aday olduğunu da aktaran Tosun, şunları söyledi;

"Siyasette 20 yılı geride bıraktım. Türkliye’nin kader seçimi dediğimiz, Cumhuriyet’in 100’üncü yılında, özellikle Millet İttifakı bünyesindeki 6 siyasi partinin oluşturduğu ortak mutabakat metni ile birlikte artık Cumhurbaşkanı adayımız da belli oldu. Dolayısıyla hem Muğla genelinden partililerimizden, hem de Muğla’nın farklı yerlerindeki arkadaşlarımızdan, dostlarımızdan ve genel merkezden arayıp ‘Bu seçim yine sorumluluk almanız gerekiyor’ telkinlerine sessiz kalmadım ve sorumluluk üstlendim. Bodrumluyum, Bodrum’un sorunlarını bilen, Muğla’nın sorunlarını bilen, sizin içinizden birisiyim. Bu saatten sonra kimin aday olduğunun bir önemi yok, bu seçimleri almamız gerektiğini düşünüyorum. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu, ülkemizin 13’üncü Cumhurbaşkanı seçmek üzere ciddi bir gayret içindeyiz.” dedi.

Tosun'un ardından söz alan CHP Adayı Süreyya Öneş Derici de Bodrumlu bir ailenin çocuğu olarak Ankara’da dünyaya geldiğini söyledi. Eğitiminin ardından 25 yıl boyunca Başbakanlıkta çalıştığını ve emekli olduktan sonra memleketi Bodrum’a gelip CHP'ye üye olduğunu söyleyen Derici, şu ifadeleri kullandı;

“Ülkemizi yurt içinde ve yurt dışında gururla temsil ettim. Devleti gururla temsil ettim ama milletimizi mecliste gururla temsil edebilir miyim diye düşündüm. Temsil edebileceğime inandım. Bugüne kadar ömrünü Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne vermiş öğretmen emeklisi annemin yetiştirdiği bir Cumhuriyet kadını olarak, her türlü fedakarlıkta bulunan devlet memuru emeklisi bir babanın evladı olarak, bütün birikimlerimi millete mecliste sunmak üzere cesaret ettim. Dedim ki ‘Bodrum’dan 32 yıldır bir milletvekili çıkmadı. Hele ki Bodrum tarihinde bir kadın milletvekili çıkmadı. Konjonktür uygun, bütün Bodrum vekil vekil diye bastırıyor. Muğla İl Başkanlığımız, Bodrum İlçe Başkanlığımız, Kadın Kollarımız arkamda. Bodrum halkı arkamda, Muğla arkamda. Donanımım var, müsait her şey. Yıldızlar benden yana’ dedim. Dolayısıyla başvurdum. Uygun görüldü, 3’üncü sıra adayıyım. Kısmet olursa mecliste hepinizin sesi olmak üzere yer alacağım. Fakat bu işler odalarımızın, sivil toplum örgütlerimizin, belediyelerimizin destekleri olmadan tek başına olmuyor. Bu seçim o kadar hayati ki. Bundan sonra 15 Mayıs sabahı ya varız, ya yokuz. Hepimiz elimizden geleni yapmak zorundayız. Bu amaçla elimi taşın altına koymak üzere, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmek üzere, ittifak yaptığımız partilerle yol almak üzere, Ankara’da sizi temsil etmek üzere görev almak için karar verdim. Hepinize layık olmaya çalışacağım.” dedi.

Kendisi de fiziksel engelli olan İYİ Parti Adayı Tulgay Hasar, seçilmesi halinde engellilerin yaşamını kolaylaştırmak ve engelleri ortadan kaldırmak için çalışacağını dile getirdi.

Milas'ta annesi okuma yazma bilmeyen bir köy çocuğu olarak dünyaya geldiğini, Atatürk ve Cumhuriyet'in verdiği imkanlarla profesör ve Milletvekili olduğunu söyleyen İYİ Parti Adayı Prof. Dr. Metin Ergun, şimdiki köy çocuklarının çoğunun bu imkanı kaybettiğini söyledi. Ergun, köy çocuklarının bu imkanı yeniden kazanması için mücadele edeceğini dile getirdi.

Toplantıya katılan vatandaşlar da milletvekili adaylarına çeşitli sorular yöneltti.

BESİAD tarafından düzenlenen milletvekili aday tanıtım toplantıları çerçevesinde 27 Nisan 10:00-12:00 saatleri arasında Cumhur ittifak partileri milletvekili adayları, 4 Mayıs 12:00-14:00 saatleri arasında Türkiye İşçi Partisi ve Memleket Partisi Milletvekili adayları kendilerini anlatacak.