Muğlalı Kadınlar Büyük Önder'in Huzurunda

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyetin 100. Yıl etkinleri kapsamında düzenlenen organizasyonla, 13 ilçeden 255 kadın Anıtkabir’i ziyaret etti. Ziyaret sırasında duygusal anlar yaşayan Muğlalı kadınlar “Bizler 100. Yılı gördük. Umarım torunlarımız ve çocuklarımız ikinci yüzyılı görürler. Burada Ata’nın huzurunda olmak çok farklı duygu” dediler.

Muğlalı Kadınlar Büyük Önder'in Huzurunda

Muğla Büyükşehir Belediyesi, her yıl düzenlediği etkinlikle Anıtkabir’i görmeyen kadınları Ankara’ya götürüyor. Cumhuriyetin kuruluşunun 100. Yılı etkinleri çerçevesinde 255 kadın, Muğla’dan Ankara’ya giderek Anıtkabir’i ziyaret etti.  

Muğlalı kadınlar, Atatürk'ün ebedi istirahatgahını ziyarette, iki yanında 24 aslan heykelinin bulunduğu Aslanlı Yoldan ilerleyerek, tören alanı ve oradan da müze bölümüne geldiler. Ziyaretçiler burada yer alan Atatürk’e ait fotografları, silahları, özel eşyaları, yabancı devlet başkanlarının hediye ettikleri armağanları, giyeceklerini büyük bir merakla, ilgiyle incelediler. Kadınlar daha sonra Atatürk'ün mozolesini ziyaret etti. Muğlalı kadınlar Anıtkabir ziyaretinin ardından Sakarya Meydan Muhaberesinin yaşandığı Dua Tepe’sini ziyaret etti.