O Genç Hayata Tutundu...

Bodrum’da geçen 17 Mayıs’ta elektrik akımına kapılan 17 yaşındaki genç, uzun bir tedavi sürecinin ardından hayati tehlikeyi atlattı.

O Genç Hayata Tutundu...

Olay, geçen 17 Mayıs günü akşam saatlerinde Bodrum Sanayi Sitesi’ndeki bir oto yıkamacıda yaşandı. Oto yıkamacıda çalışan 17 yaşındaki Yusuf Bozyiğit, elektrik akımına kapıldı. Olayı fark eden çevredekiler, ilk müdahaleyi yaptıktan sonra sağlık ekiplerinden yardım istedi. Bölgeye giden 112 Acil Sağlık ekibi, kalbinin durduğu öğrenilen gence müdahale etti. 

Sağlık ekipleri yoğun müdahalede bulundukları gencin 10 dakika boyunca durduğu ifade edilen kalbini yeniden çalıştırarak hayata döndürdü. Hastaneye kaldırılan Yusuf Bozyiğit, tedavi altına alındı. 

17 yaşındaki genç, İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Akciğerleri başta olmak üzere iç organlarının büyük bir bölümünde hasar meydana gelen Yusuf Bozyiğit, önce yoğun bakımda günlerce tedavi gördü. Hasta, daha sonra yoğun bakımdan çıkarılarak yanık birimine sevk edildi. Doktorları, Bozyiğit'in ölümden döndüğünü ancak yoğun tedavi ile hayati tehlikesini atlattığını kaydetti.

"NORMAL HAYATINA DÖNECEK"

Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Hüseyin Özkarakaş, "Yusuf'un elektrik çarpması sonrası 10 dakika kalbi duruyor ve sonra tekrar çalıştırılıyor. Hastanemize sevk edildiğinde tüm organlarda bir harabiyet söz konusuydu. Akciğerleri hemen hemen hiç çalışmıyordu. Solunum cihazı ile desteklendi. Hayati tehlikeyi atlattıktan sonra yanık birimine sevk ettik. Akciğerleri düzeldi, organları toparlandı. Vücudunda çok büyük yanık yüzdesi vardı. Kanı neredeyse tamamen yanmıştı, onlar da geriledi. Çok şükür buna vesile olduk. Genel durumu düzeldi. Ufak tefek izler kalacak ama 1-2 aya kadar normal hayatına dönecek. Fizik tedavisi de yakında bitecek ve taburcu edeceğiz" dedi. 

Yusuf Bozyiğit ise "Oto yıkamacıda çalışıyordum. Üst katı temizleyecektim. Elektrik kablosunu köşeye çekecektim. Tutunca elektrik çarptı. O andan sonra her şeyi unuttum. Şu an kendimi çok iyi hissediyorum" diye konuştu.