O Sanığa Para ve Hapis Cezası!..

Bodrum'da 21 yaşındaki Tuğçe Ç. adlı genç kızı taciz ettiği için 2 kez gözaltına alınan ve 2 kez tutuklanan Nurettin Ş. ile ilgili karar çıktı. Şu anda serbest olan sanık, 3 bin 600 TL para ve 2 ayrı suçtan hapis cezası aldı. Hapis cezaları, 2 yılın altında olduğu için hükmün açıklaması geriye bırakılarak ertelendi.

O Sanığa Para ve Hapis Cezası!..

Bodrum’un Ortakent Mahallesi’nde yaşayan Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 4. Sınıf öğrencisi Tuğçe Ç.’yi 1,5 yıldır taciz ve tehdit ettiği için geçen Temmuz ayında gözaltına alınıp, çıkarıldığı mahkemece tutuklanan 46 yaşındaki Nurettin Ş., 2 ay sonra cezaevinden çıktıktan sonra tacizlerine devam etmişti. 

Sosyal medya hesabını Yaşar Çelik Ş. olarak değiştirip genç kıza taciz ve tehditlerini sürdüren şahıs, Tuğçe Ç.’nin şikayetçi olması üzerine Eylül ayında yeniden gözaltına alınıp adliyeye sevk edildi. Adli makamların karşısına çıkarılan şüpheli, yine tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Bir süre cezaevinde kaldıktan sonra yeniden serbest bırakılan şahsın yargılanmasına devam edildi. Geçen hafta görülen son duruşmada karar çıktı. Sanığa hakaret suçundan 3 bin 600 TL adli para cezası verildi. Sanık ayrıca cinsel taciz suçundan 1 yıl 6 ay, tehdit suçu yönünden de 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanığın aldığı cezaların 2 yılın altında olması ve bir daha suç işlemeyeceği yönünde mahkemede kanaat oluştuğu gerekçesiyle hükmün açıklanması geri bırakılarak hapis cezasının ertelenmesine karar verildi. 

Verilen karar gereğince, sanığın 5 yıl içerisinde aynı suçu bir kez daha işlemesi durumunda, geri bırakılan hapis cezaları da eklenerek cezaevine gönderilmesi söz konusu olacak.