Kirasını Ödediği Evden Zorla Çıkarıldı!

Bodrum'da bir kadın, 5 yıllık kirasını peşin ödediği evin icradan bankaya satılması nedeniyle zorla tahliye edildiğini öne sürdü. Eşyaları yediemine teslim edilen genç kadın, hukuksuzluk olduğunu öne sürerek yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kirasını Ödediği Evden Zorla Çıkarıldı!

İddialara göre, Türkbükü Mahallesi'nde yaşayan Deniz Alp (33), iki yıl önce 210 bin lira ödeyerek 5 yıllığına bir ev kiraladı. Ev sahibinin bankaya olan borcunu ödeyememesi nedeniyle ev İstanbul Anadolu 9. İcra Dairesince satıldı. 2 yıldır oturduğu ve 3 yıl daha oturma hakkı olduğu evden tahliye edilen Alp, çılgına döndü. Genç kadının eşyaları yediemin deposuna götürüldü. Duruma tepki gösteren Alp, kendisini mağdur ettiğini ileri sürdüğü kişiler hakkında şikayetçi oldu.

Oturduğu ev haciz yolu ile bankaya geçtiği için başlatılan işlemler sonrasında jandarma, icra memurları ve evi icra ile alan bankanın avukatları çilingir çağırarak evin kapısını açtı. O esnada evde uyuyan Deniz Alp karşısında jandarma ve icra memurlarını görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Evden tahliye edildiğini söyleyen genç kadın eşyalarının evin deposuna koyulmasını istedi. Gece yarısına kadar süren evin tahliyesi sonrası genç kadın kendi deposu yerine yediemin olarak belirlenen bir depoya eşyalarının götürüldüğünü öğrendi.

Alp, eşyalarının bulunduğu yediemin deposu önünde gazetecilere, kirasını peşin ödediği evden kira sözleşmesi olduğunu belirtmesine rağmen, tarafına herhangi bir tebligat ulaştırılmadan zorla çıkarıldığını, mağdur edildiğini iddia etti. Yediemin kapısının önünde eşyalarını almak için gelen Deniz Alp bu duruma isyan ederek şunları söyledi;

“Türkbükünde oturuyorum, 5 yıllık kontratım olan evime hiçbir şekilde tarafıma tebligat yapılmadan zorla tahliye edildim. Sokağa çıkma yasağının olduğu, Koronavirüs ile savaştığımız şu kötü günlerde Türkbükü karakolunda bulunan personel, Bodrum 2. icra müdürlüğünden memurlar ve banka avukatları zorla evimden beni tahliye ettiler. 4 katılı bir malikaneden bahsediyorum. İçerisinde kapattığım dükkanın eşyaları, arkadaşlarımdan aldığım emanet eşyalarım vardı. Bütün bu eşyalarımı sokağa attılar. Yediemin diye söyledikleri yere geliyoruz, kararın doğru olmadığını söylememe rağmen, buzdolabımı kapatmayacaklarına söz verdiler, ama bütün yiyecekleri, gıda malzemelerini sokağa atmışlar. Evimin içerisindeki mobilyalarımı parçalayarak çöp konteynırına atmışlar. Ben milli şuuru olan bir vatandaşım, kamudaki görevlilerin görevini yapmadığı için bunu siyasete malzeme edenlerden de razı değilim. Ben hükümetin görevini yaptığını düşünüyorum, ancak kamu görevlilerinin görevlerini istismar etmelerinin belgeleri elimdedir. Söz konusu evle ilgili Deniz Alp olarak davanın tarafı olmamama rağmen eşyalarıma sigortasız, ruhsatsız bir depoya yediemin adı altında bir mekana koydular. Sokağın ortasına eşyalarımı attılar. 2. İcra sorumluları haklısınız diyerek 3 gündür beni oyalıyor. Bankanın avukatları 9. İcraya baskı yapıyor, eşyaları dışarı almışken tebliğ edelim diye. Böyle zulüm olurmu, kronik rahatsızlığım var zaten” dedi.

Eşyalarının çoğunun da taşınırken zarar gördüğünü öne süren Alp, "Üç gündür alakası olmadığım bir durumdan dolayı mağdur edildim. Eşyalarım bir depoda tutuldu. Hakkımı arıyorum" ifadesini kullandı. Öte yandan eşyalarını almaya gittiği yediemin kapısında saatlerce bekledikten sonra eşyalarının bir kısmını almaya çalışan Alp, malzemelerinin birçoğunun kırık olduğunu görünce sinir krizi geçirdi.