Parasını Bulanla Helalleşmek İstiyor

Bodrum’da içerisinde pasaport ile 2 bin 850 dolar parası bulunan poşeti kaybeden Leyla Yürürler, parayı bulanla helalleşmek istiyor.

Parasını Bulanla Helalleşmek İstiyor

Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşamını sürdüren emekli Leyla Yürürler, yaklaşık 15 gün önce içerisinde pasaportu ve 2 bin 850 dolar parasının bulunduğu poşeti, çantasından düşürdü. Kayıp pasaport için gerekli müracaatları yapan Yürürler, kaybettiği parayı bulanların kendisine ulaştırmasını istiyor.

Kent Haber’e konuşan Leyla Yürürler, dışarı çıkıp eve döndükten sonra parası ve pasaportunun çantasında olmadığını fark ettiğini dile getirerek şöyle dedi:

“Bu para, benim borç olarak aldığım bir paraydı. Başka bir yere verecektim. En önemlisi ben sokak hayvanlarına bakıyorum, onların parasıydı. Maddi durumu iyi olmayan bazı kişilere yardım ediyorum. Bütün bu paralar gitti. Ben çok üzüldüm ve hastanelik oldum. O akşam beni hastaneye kaldırdılar. Kaybolan pasaportum ile ilgili kayıp olduğuna dair gerekli işlemleri yaptım. Ben parayı bulan ve vicdanlı olduğum bu vatandaşla helalleşmek istiyorum. Benim teklifim helalleşmek. Bana çok acil olan miktarı, hayvanlarıma ve bana lazım olan bu parayı versin. Onu da kendisi takdir etsin. Gerisini kendisine bırakacağım. Bu Cuma Mevlid Kandili. Ben o gün sabahtan akşama kadar onun cevabını bekliyorum. Helalleşmek istiyorum. Hepimiz bir gün hesap vereceğiz.”

Muhabir: Hamdi Yörür