Saldırıya Uğrayan Koyun Denize Düştü!

Bodrum’da köpeklerin saldırısına uğrayan koyun, denize düşerek boğuldu. Koyunun sahibi vatandaş ise, köpekleri bir süre sahiplendikten sonra sokağa bırakanlara tepki gösterdi.

Saldırıya Uğrayan Koyun Denize Düştü!

Olay, önceki gün Yalıkavak Küdür Yarımadası’nda yaşandı. Caner Acar isimli vatandaşın Küdür’deki koyun sürüsüne 2 tane köpek saldırdı. Koyunlardan bir tanesi, kayalıklardan denize düşerek boğuldu. Bir koyun ise yaralı kurtuldu. Saldıran köpekleri bölgeden uzaklaştıran Acar, denize düşüp boğulan koyununun cansız bedenini tekne ile denizden aldı. 

Olayla ilgili polis merkezine başvuran Caner Acar, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Sürüme saldıran köpekler, bu bölgede yaşayan vatandaşların baktığı köpekler. Köpeklere verilen değer, küçükbaş hayvanlara verilmiyor. Bunlar da hayvan. 2 tane Alman kurduydu. Bir tane koyunum öldü, bir tanesi yaralı kurtuldu. Yaz geldiğinde buraya gelen yazlıkçılar köpekleri sahipleniyorlar, daha sonra sokağa bırakıyorlar. Aç kalan hayvanlar da bizim sürümüze saldırıyor. Lütfen bakamayacakları, kontrol altında tutamayacakları hayvanları sahiplenmesinler. Hayvanseverlik bu değil” dedi.