Soğuğa Aldırış Etmeden Girip Kurtardı!

Kumbahçe Sahili önlerinde suda çırpınan ve boğulmak üzere olan bir martı gören duyarlı vatandaşlar bir taraftan haber verdikleri ekipleri beklerken, diğer taraftan martıyı kurtarmak için soğuk ve rüzgarlı havaya aldırış etmeden denize girdiler.

Soğuğa Aldırış Etmeden Girip Kurtardı!

Birkaç denemesi başarısız olan vatandaşlar, dalgalarında büyümesiyle denizden çıkmak zorunda kaldılar. Dalgaların arasında zaman zaman batıp kaybolan ve sürekli ayağına dolanan bir poşetten kurtulmak için hamleler yapan ve halsiz kalan martı, bir süre sonra kıyıya 25 metre kadar yaklaşınca çevredeki işletmelerden birinde çalışan Mehmet Demirdağ isimli genç, talihsiz hayvanı kurtarmak için suya girdi. Duyarlı genç agresifleşen kuşun gaga darbelerine maruz kalmasına rağmen martıyı kıyıya çıkarmayı başardı. Arkadaşı ile birlikte hayvanı hemen vücuduna dolanan poşetten kurtaran Demirdağ, daha sonra olay yerine gelen Petbulance ekibine martıyı teslim etti.

Bu güzel ve duyarlı davranışı sergileyen Mehmet Demirdağ "Güzel bir şey benim için başka söyleyecek bir şey yok. Ama dikkat edelim yani denize kötü şeyler atmayalım, poşet gibi ne bileyim naylon gibi şeyler atmayalım pet şişe atmayalım" diyerek vatandaşları da çevre etmizliği yönünde uyardı.

Martının ilk muayenesini yapan ekipler detaylı sağlık kontrolünden geçirmek için Torba Geçici Hayvan Barınağına sevk etti. Veteriner Hekimlerin kontrolünden geçen martının sağlık durumunun iyi olduğu ve doğaya bırakılacağı öğrenildi.