Söyleşinin Konuğu Ezel Akay

Yönetmen, yapımcı, yazar ve oyuncu Ezel Akay, Bodrum’da sinema ve hikaye anlatıcılığı üzerine bir sohbete katılacak.

Söyleşinin Konuğu Ezel Akay

Ara Boyutlar Bilim, Felsefe, Sanat Grubu tarafından düzenlenen etkinliklerin bu ayki konuğu yönetmen, yapımcı, yazar ve oyuncu Ezel Akay olacak. 29 Temmuz Cumartesi günü saat 16:00-18:00 saatleri arasında Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Kültür Merkezi’ndeki etkinlik, ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

1996 yılında Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapımcısı olduğu Tabutta Rövaşata ile en iyi film ödülünü kazanan, 2006 yılında da senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği “Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?” ile Adana Altın Koza Film Festivali’nde en iyi yönetmen ve en iyi senaryo ödülünü kazanan Akay, Bodrumlularla sinema ve hikaye anlatıcılığı üzerine bir sohbet gerçekleştirecek.  

Ezel Akay kimdir?

Yönetmen, yapımcı, yazar ve oyuncu. Boğaziçi Üniversitesi’nde makine mühendisliğinden mezun olduktan sonra Amerika'daki Villonova Üniversitesi’nde tiyatro eğitimi gördü. Film prodüksiyonu sektörüne girmeden önce reklam metin yazarlığı, tiyatro yönetmenliği ve oyunculuğu, yapım amirliği yaptı. Aralarında birçok ünlü reklamın da bulunduğu 500’den fazla reklam filmine imza attı. Yapımcı, yönetmen, senarist ve oyuncu olarak pek çok filmi başarı getirdi.