Festival Öncesi Gösterimi Yapıldı

Bodrum’da çekilen “Weltschmerz - Dünya Sancısı” isimli kısa filmin gösterimi yapıldı.

Festival Öncesi Gösterimi Yapıldı

Yapımcılığını Ofistik İşler grubunun yaptığı, İsmail Karaman’ın yönettiği ve Murat Aslankara’nın kurgu ve görüntü yönetmenliğini üstlendiği “Weltschmerz - Dünya Sancısı”, festivallerde yarışacak. 13 dakikalık kısa film, festival yolculuğu öncesinde Bodrumlu sanatseverlerle buluştu. Oasis Cinemarine Sinemaları’nda düzenlenen gösterime ilgi yoğundu. 

Ozan Aydın, Özlem Uslu, İsmail Karaman, Adil Sevencan, Engin Varol, Özgür Deniz Aydın, Doğa Sevencan’ın rol aldığı “Weltschmerz - Dünya Sancısı”, Ofistik İşler’in ilk kısa filmi olma özelliğini taşıyor. 

Ofistik İşler’in kurucuları İsmail Karaman, Funda Sevencan ve Ozan Aydın, gösterim öncesi düzenlenen kokteylde Kent Haber’e açıklamalarda bulundu. Weltschmerz’in eski bir felsefe olduğunu dile getiren İsmail Karaman, şunları dile getirdi;

“Bu felsefe bizi uzun zamandan beri etkiliyordu. Bu konu hakkında sürekli konuşmalarımız vardı, biz de bunun bir kısa film haline getirelim istedik. Şu an festival yolcusu ama çok merak eden oldu. Filmi meraklıları ile buluşturmak için bugün böyle bir gala tertip ettik. Katılım çok güzel oldu, çok heyecanlıyız. İnşallah festival yolculuğumu iyi geçer. Yolumuz açık olsun.”

Kısa filmin hazırlıklarına yaklaşık bir yıl önce başladıklarını ifade eden Funda Sevencan ise “Filmin çekimleri çok uzun sürmedi, 3-4 günlük bir süre içerisinde halloldu. Fakat kurgusu, müziği epey bir zaman aldı. Senaryoya yaklaşık bir yıl önce başladık, İsmail’in bir gece buhranla uyanması ve bu film fikrinin ortaya çıkması. Bakalım, izleyici tepkilerini merak ediyoruz.” dedi. 

İçlerine sinen bir proje olduğundan bahseden Ozan Aydın da “Benim için uzun bir yolculuğumuzun ilk adımı idi. Daha birçok proje üreteceğiz. Umarım alıcısını bulur, izleyicisini bulur.” şeklinde konuştu.