TÜLOV Sinema Günleri Başladı

Türkiye Tanıtım Araştırma ve Laik Oluşum Vakfı(TÜLOV) Bodrum Şubesi’nin düzenlediği sinema günleri kapsamında "Vatandaş Mustafa" adlı belgesel Oasis açık hava sinemasında ücretsiz olarak gösterildi.

TÜLOV Sinema Günleri Başladı

TÜLOV Bodrum Şubesi’nin sinema günleri başladı. Rize’de Fırtına Vadisi üzerine kurulmak istenen Hidro Elektrik Santrallere(HES) karşı yaşam alanlarını korumak amacıyla tek başına başlattığı çevre ve hukuk mücadelesi ile tüm ülkede ses getiren “Vatandaş Mustafa”nın öyküsü, Oasis meydanındaki açık hava sinemasında gösterildi. TÜLOV Bodrum Başkanı Av. Remzi Kazmaz’ın yazıp yönettiği bu ödüllü belgesel filmin gösterimine yoğun bir ilgi vardı. Gösterim öncesi tulum eşliğinde horon oynandı. 

TÜLOV’un amacının laiklik konusunun iyi işlenebilmesi, demokrasi konusunun işlerlik kazanabilmesi ve Türkiye’nin hem ulusal hem de uluslararası anlamda tanıtımı olduğunu söyleyen Av. Remzi Kazmaz, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Bu açıdan burada sinema günleri yapıyoruz. Bize burayı açan Oasis’e ve etkinliğimize destek veren Cinemarine Sinemaları’na teşekkür ediyoruz. TÜLOV etkinlikleri bir hafta boyunca burada devam edecek. Daha çok çevreye olan hassasiyeti, Bodrum’un kıymetini anlatan birçok eser ve filmlerle beraber biz Bodrumluların karşısına çıkmaya devam edeceğiz.”

TÜLOV’un maddi sıkıntı çeken öğrenciler için burs imkanı da sağlayacağını dile getiren Kazmaz, “Okuyamayan öğrencilere burs verilerek onların topluma kazandırılması, kurumlara ve değerli iş insanları için de çok önem arz eden bir olay. Çocuğunu okutamayacak durumda olan aileler varsa Bodrum’daki TÜLOV şubesine başvurabilirler. Biz onlarla her konuda ilgileneceğiz.” dedi.