Vali Akbıyık İnisiyatif Aldı...

Hizmete girdiğinden bu yana Bodrum Yarımadası'nın kanayan yaralarından biri haline gelen ve bugüne kadar 3 binin üzerinde patlama meydana gelen su ana isale hattıyla ilgili sorunun çözümü için Muğla Valisi İdris Akbıyık harekete geçti. Konuyla ilgili eyleme hazırlanan CHP örgütleri, Vali Akbıyık'ın koordinasyonunda başlatılan çalışmalar nedeniyle planladığı basın açıklamasını erteledi.

Vali Akbıyık İnisiyatif Aldı...

Bodrum Yarımadası'nın su ihtiyacını çözmek amacıyla DSİ tarafından yapılan ancak kullanılan boruların niteliği nedeniyle, hizmete girdiği 2012 yılından beri 3 binin üzerinde patlama meydana gelen su ana isale hattındaki soruna ve yarımadayı besleyen iki barajdan biri olan Geyik Barajı'ndan termik santrale su verilmesine dikkat çekmek isteyen CHP örgütleri, 25 Ekim Çarşamba günü DSİ Muğla İl Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması yapılacağını açıklamıştı.

CHP Bodrum İlçe Başkanlığı'ndan akşam saatlerinde yapılan yazılı açıklamada, Muğla Valisi İdris Akbıyık'ın sorunun çözümü noktasında devreye girmesi üzerine planlanan açıklamanın iptal edildiği duyuruldu. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

"‘Yeter Su Milletindir’ başlığı ile duyurduğumuz, DSİ Muğla İl Müdürlüğü önünde il başkanı ve 13 ilçe başkanımızla birlikte yapacağımız basın açıklamamızı, konuyla ilgili olumlu bulduğumuz gelişmeler neticesinde daha sonraki günlerde yeniden değerlendirmek üzere ertelemiş bulunuyoruz.

Muğla Valimiz Sayın İdris Akbıyık’ın, İl Başkanımız Zekican Balcı’yı makamına davet ederek Bodrum’un hayati sorunu haline gelen ve en acil şekilde çözüm bekleyen su sorunumuzla ilgili yaptıkları görüşmede, ilgili bakanlığımız ve büyükşehir belediyemizin, valimizin koordinasyonunda bir araya gelerek konunun ciddiyetle ele alınması, köklü ve kalıcı bir çözüm için birlikte hareket edilmesi yönünde bir mutabakata varıldığı tarafımıza bildirilmiştir.

Bu görüşmeyi ve Muğla Valimiz Sayın İdris Akbıyık’ın bu yaklaşımını çözüme yönelik samimi bir adım olarak değerlendiriyor ve sorunun herhangi bir nedenle daha fazla geciktirilmeden nihayete erdirilmesine bir fırsat tanımak adına CHP İlçe Başkanlığı olarak sorumluluk alıyoruz.

Halkımızın ihtiyaçları ve menfaatleri doğrultusunda her konuda olacağı gibi yaşamsal önemde olan su meselesinin bir an önce sorun olmaktan çıkarılmasının en yakın takipçisi olacağımızı ifade ediyor, Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanı ve İlçe Başkanlarımıza gösterdikleri duyarlılık nedeniyle teşekkür ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur…"