Yiyeceğini Misafir Tilkiyle Paylaştı

Marmaris siyasetinin son 30 yılının renkli siması Özat Akgül; Taşlıca Serçe Limanı yakınlarında kurduğu kampta geceyi, yabani bir Tilki ile geçirdi.

Yiyeceğini Misafir Tilkiyle Paylaştı

Marmaris siyasetinin ele avuca sığmaz çocuğu Özat Akgül’ün önceki geceki sürpriz konuğu bir tilki oldu. Marmaris’te renkli kişiliği, doğa ve çevreye verdiği önemle bilinen Özat Akgül, bu kez Taşlıca Köyü mahallesi sınırları içerisinde bulunan Serçe Limanı mevkiinde kamp kurdu. Yemek faslında bir ses duyan Akgül, kedi sanarak sesin geldiği yere baktığında, yanına bir tilkinin geldiğini gördü.
     
Her hareketinden aç olduğu belli olan tilki, Akgül’den geriye kalan tüm yiyecekleri yiyerek, sonrasında tekrar ormana gidip, karanlıkta kayboldu.


     
Tilki’ye "Dursun" adını verdiğini söyleyen Akgül verdiği bilgide; “Görüyorsunuz. Doğal denge bir şekilde devam ediyor. Yeter ki insanlar işi karıştırmasınlar. Ben de korkmadan yanıma gelen tilkiyle, büyük bir keyifle yiyeceğimi paylaştım, hatta ona dokunacak, sevecek kadar da yaklaştım. O’na Dursun adını verdim. Nedenine gelince; doğa ve çevremizi korumalıyız. Bu tilki de kendi doğal ortamında kalsın, doğada dursun diye.” dedi. 

Kaynak: Ata SEVGİ AjansCANKA