6 Adet Afet Konteyneri Bağışladılar

Bodrum’da Rotary kulüpleri tarafından hazırlanan 6 adet Afet Acil Yardım Konteyneri, Bodrum Belediyesi önü ile ilçedeki farklı mahallelerine yerleştirildi.

6 Adet Afet Konteyneri Bağışladılar

Bodrum Rotary Kulübü, Uluslararası Rotary Bölge Federasyonu ve Rotary Vakfı’nın katkılarıyla 6 adet Afet Acil Yardım Konteyneri hazırlandı. Konteynerler, imzalanan protokolle Turgutreis, Bitez, Torba, Çamlık, Kızılağaç mahalleleri ile Bodrum Belediyesi önüne ile yerleştirildi. 

Afet Acil Yardım Konteyneri içinde jeneratör, delici ve kırıcı matkaplar, seyyar aydınlatmalar, kablolar, el fenerleri, megafon, sedyeler, çadırlar, yangın söndürme tüpleri ve ilk yardım çantaları olmak üzere yaklaşık 65 çeşit destek malzemeleri bulunuyor.

Bodrum Belediyesi önündeki teslim töreninde konuşan UR 2440 Bölge Federasyon Başkan Ayda Özeren, “Aslında hiç birimiz bir afet yaşamak istemiyoruz ama afete de en hazır şekilde olmalıyız. Afete hazırlık anlamında da Bodrum Belediyesi ile bir ihtiyaç belirlemesi yaptık ve afet konteynerleri hazırladık.” dedi. 

Bodrum Rotary Kulübü Başkanı Ayşe Mücella İsbir ise şöyle konuştu;

“Son dönemlerde yaşanan deprem, orman yangınları, sel gibi afetler sonrasında bu projeyi hayata geçirmeye karar verdik. Afetlere karşı  nereden gelirse gelsin her koşulda, daima hazır olmanın öneminin farkındayız. Bodrum halkının hizmetine sunduğumuz konteynerlerin hiçbir zaman ihtiyaç duyulmamasını diliyoruz.”

Rotary Kulübü’ne verdikleri bu destekten dolayı teşekkür eden Bodrum Belediyesi Başkan Vekili Emel Çakaloğlu da şunları dile getirdi;

“Aldıkları fon ile kentimize 6 tane deprem konteyneri bağışladılar. Biz de onlarla birlikte bu konteynerleri 6 bölgemize yerleştirdik. Zaten afetlerde 1-0 öne geçmek için belediye olarak biz de 28 adet afet konteyneri yerleştirmiştik. 6 tane daha eklendi, sayımız 34 oldu ama çok daha fazlasına ihtiyacımız var. Allah kimseye doğal afetler göstermesin.”

Törene katılan Mahalle Afet Gönüllüleri de konteyner içerisindeki malzemeler ile ilgili bilgiler verdi