AVM Hastane Oluyor!..

Ortakent-Yalıkavak Yolu üzerindeki devAlışveriş merkezi, 31 Aralık günü sessiz sedasız faaliyetlerine son verdi. Mülkiyeti el değiştiren AVM'nin yapılacak düzenlemelerin ardından hastane olarak hizmet vereceği öğrenildi.

AVM Hastane Oluyor!..

Bodrum Yarımadası'nda faaliyet gösteren Alışveriş merkezlerinin en büyüklerinden biri olan Anadolu Holding'e ait alışveriş merkezi, 31 Aralık 2019 günü faaliyetlerine son verdi. Yıllar önce KİPA markasıyla hizmete giren AVM'de daha sonra 5M Migros markası faaliyet göstermeye başlamıştı. AVM'de hipermarket dışında irili ufaklı çeşitli markalar faaliyet göstermekteydi. Yılsonu itibariyle faaliyetlerini durduran işletmelerin tahliye çalışmaları son hızıyla devam ediyor.

Son yıllarda cazibesini kaybeden Alışveriş merkezinin mülkiyeti geçtiğimiz aylarda el değiştirdi. Binayı Anadolu Holding'ten Reyap Sağlık Grubu'nun satın aldığı öğrenildi. İstanbul ve Çorlu’da iki hastanesi bulunan Reyap Sağlık Grubu’nun, Bodrum'un 3. özel hastanesi olacak yatırımı için Sağlık Bakanlığı nezdindeki ruhsat işlemlerini sürdürdüğü de edinilen bilgiler arasında.