Ben Anadolu Yoğun İlgi Gördü

Tiyatro sanatçısı Ayça Bingöl’ün sahneye koyduğu “Ben Anadolu” isimli oyun, Bodrum'da yoğun ilgi gördü.

Ben Anadolu Yoğun İlgi Gördü

Türk tiyatrosunun duayen ismi Yıldız Kenter’in yıllarca sahnelediği Ben Anadolu isimli oyun, Kenter’in öğrencisi Ayça Bingöl’ün yorumu ile Bodrumlu tiyatroseverlerle buluştu.

Herodot Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyuna, Bodrumlu tiyatroseverlerin yoğun ilgisi vardı. Tiyatroseverler salonun büyük bölümünü doldurdu. 

Güngör Dilmen’in yazdığı, Görkem Yeltan’ın yönettiği tek kişilik oyunda farklı zamanlarda Anadolu’da yaşamış 16 farklı kadın karakteri canlandıran tiyatro sanatçısı Ayça Bingöl’ün performansı beğeni topladı. 

“Ben Anadolu demek Yıldız Kenter demek.”diyen Ayça Bingöl, “Benim bu meslekte en kıymetli şeyleri öğrendiğim hocalarımdan biridir. Önünde büyük bir saygıyla eğiliyorum. Bu oyun ona bir saygı duruşudur. Onun üç kadın öğrencisinin ondan aldığı bayrağı gururla taşımasıdır. Bu noktada mesleki yolculuğumuzdaki yönelimlerimizi, onun öğrencileri olarak nereden nereye geldiğimizi, edinimlerimizi, tecrübelerimizi harmanlayarak, kendi bakış açımızla yeni bir Ben Anadolu koyduk ortaya. Yıldız Hoca’nın oynadığı dönemle şu anki dönem arasında her anlamda fark çok. O yüzden kendi bakış açımızla yorumlayarak bu oyunu yeniden sahneye getirdik. Ve ben bu oyunu her oynadığımda Yıldız Hoca’nın yıldızların arasından bizi seyrettiğini düşünüyorum.” dedi.