Bodrum’un 15 Yaşındaki Milli Gururu

Bodrum’da doğup büyüyen ve Anadolu Efes tarafından keşfedilen 15 yaşındaki Atahan Akbaş, Basketbol Milli Takımı’na seçilerek Bodrum’un gururu oldu.

Bodrum’un 15 Yaşındaki Milli Gururu

Bodrum Gündoğanlı olan genç basketbolcu, 2007 doğumlu Atahan Akbaş, FIBA tarafından Edirne’de düzenlenen YDF turnuvasında, Ay Yıldızlı milli formayı giyerek Bodrum’un gururu oldu. İlkokulda basketbol oynamaya başlayan Atahan Akbaş, 1,95’lik boyu ve yeteneğiyle basketbol camiasının dikkatini çekti. Anadolu Efes tarafından izlenen Atahan, 2020 yılında bu kulübün alt yapısına transfer oldu. Anadolu Efes’de oynadığı maçlar ve istikrarıyla Milli Takım altyapı sezonuna giren Atahan Akbaş, FIBA YDF Turnuvası’nın Edirne ayağında Milli formayı giyerek milli gurur yaşadı.

Türk Basketbolu’nun gelecek vadeden en önemli genç yeteneklerinden biri olarak görülen Atahan Akbaş, çok çalışarak kendini sürekli geliştireceğini ve Türk Basketbolu’na uzun yıllar hizmet etmek istediğini belirterek; “Doğup büyüdüğüm Bodrum Gündoğan’da başladığım basketbolu çok seviyorum. Basketbol benim için bir yaşam tarzı. Çok çalışarak ülkemin en önemli oyuncularından biri olmak ve her kategoride Milli formayı giymek istiyorum. Hayallerimi bir bir gerçekleştiriyorum. Ailem, Bodrumlular ve kulübüm her zaman en büyük destekçim. Bu desteğe layık olmak için çok çalışmaya devam edeceğim” dedi.