C-Majör Korosu Sezona Hazırlanıyor

140 iş insanından oluşan C-majör İş'ten Sesler Korosu üyeleri, 10 Kasım’da Sianji Well-being Resort’te, Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirip solo sahne alarak yeni sezona hızlı başladı.

C-Majör Korosu Sezona Hazırlanıyor

140 iş insanından oluşan C-majör İş'ten Sesler Korosu üyeleri, 10 Kasım’da Sianji Well-being Resort’te, Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirip solo sahne alarak yeni sezona hızlı başladı.

C-majör İş'ten Sesler Korosu; İstanbul’da bir ay önce gerçekleştirdiği performans gecesi sonrası Bodrum’daki üyelerle de bir araya gelerek 10 Kasım Pazar akşamı hem provalarına başladı hem solo performanslarını gerçekleştirdi. C-majör İş'ten Sesler Korosu; ilk olarak İstanbul’da yeni sezona merhaba diyerek 10 Ekim Perşembe akşamı Yonca Evcimik’in sanat danışmanlığını yürüttüğü Kalamış Performans Sahnesi’nde solo performansları gerçekleştirdi. İstanbul Devlet Opera Sanatçısı ve Dublaj Sanatçısı Özlem Abacı’nın sunumu ile renklenen gecenin bir benzeri Bodrum’da da yapıldı. Bodrum Sianji Well-being Resort’te, Koro Şefi Yardımcısı Ragıp Arda Bilici’nin orkestrasıyla gerçekleşen "Atatürk Şarkıları" buluşmasında; C-majör İş'ten Sesler Korosu üyeleri, bir dakikalık saygı duruşuyla başlayarak Ulu Önder Atatürk’ü özlemle andılar ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en sevdiği şarkıları seslendirerek sahne aldılar. Koro çalışmalarına, Koro Şefi Özlem Abacı ile 2 hafta önce İstanbul Ramada Plaza otelde başlayan İstanbul ekibi ve ağırlıklı Bodrum’da yaşayan üyeler her Pazar Bodrum Sianji Well-being Resort’te Koro Şefi Yardımcısı Ragıp Arda Bicili yönetiminde provalara başladı.

Sianji Hotels Yönetim Kurulu Başkanı ve C-Majör Kurucusu Recai Çakır’ın ev sahipliğinde gerçekleşen geceye Şakir Öner Günhan, Nesrin Körükçü, Selçuk Alagöz, Sinan Erkoç, Burcu Hancı gibi ünlü sesler de C-Majör İşten Sesler Korosu Bodrum Üyeleri ile birlikte sahne alan konuk isimler arasındaydı. 

Gecenin başında bir konuşma yapan Recai Çakır, 15 Eylül’de Bodrum Antik Tiyatro’da gerçekleşen ve büyük yankı uyandıran konser sonrası bir araya geldikleri gecenin 10 Kasım’da düzenlenmesinin bir tesadüf olmadığını belirtti. Recai Çakır konuşmasında şunları söyledi;

“Bu gece hepimiz burada hem koromuzun gecikmiş olan buluşmasını gerçekleştirmek, hem de, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. Yıldönümü nedeniyle sevdiği şarkıları seslendirmek için bir araya geldik. Bu gece hepimiz için özel bir gece. Adına, anlamına uygun olarak yaşanması da ayrıca bu geceye farklı bir anlam katıyor” dedi.

Gece boyu söylenen şarkılara hep birlikte eşlik eden C-Majör İş’ten Sesler Korosu Bodrum Üyeleri, gecenin sonunda hep birlikte İzmir Marşı’nı söyleyerek geceyi sonlandırdılar. 

C-majör İş'ten Sesler Korosu ile ilgili detaylı bilgileri ve güncel gelişmeleri @cmajistanbul instagram hesabından takip edebilirsiniz. 

C-MAJÖR İŞ’TEN SESLER KOROSU HK

Sianji Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır önderliğinde 2016 yılında kurulan, Başkan Yardımcısı-Tezmaksan Makine San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Aydoğdu, Ataköy Marina CEO’su-Genel Sekreter Yalçın Dülger, STK İletişim Sorumlusu Melike Argiş, Üye İlişkileri ve Mali İşler Sorumlusu Burcu Kösem, İcra Kurulu Üyesi-Mentor Gümrük Kurucu Ortağı Dr. Hakan Çınar ile sosyal sorumluluk görevlerini, sanat aracılıgˆıyla toplum faydasına dönüs¸türen özel bir topluluk olan C-majör işten Sesler Korosu, sorumluluk bilinciyle çalışmalarına devam ediyor. Atasay Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Kamer, Denizbank CEO’su Hakan Ateş, Ener Holding Yönetim Kurulu Başkanı İsmail ışık, Dedeman Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Merhum Murat Dedeman, Halkbank Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Emin Özcan’ın asil üyeleri olduğu C-majör işten Sesler Korosu, 6 yıldır gerçekleştirdiği konserlerle; TOÇEV, Mehmetçik Vakfı, Çocuk Eğitim (İşitme Engelliler) Derneği, İstanbul Down Sendromu Derneği, Dünya Engelliler Vakfı, Bodrum Engelliler Vakfına destek oldu. Bugüne kadar değerli iş insanlarının yanı sıra Alişan, Altay, Bekir Ünlüataer, Cici Kız Bilgen Bengü, Baha Boduroğlu, Bora Gencer, Bora Öztoprak, Çelik, Ege, Erkan Oğur, Ersan Erdura, Fatih Erkoç, Hüsamettin Subaşı, lham Gencer, İsmail Özkan, İsmail Hakkı Demircioğlu, Kubat, Melihat Gülses, Metin Şentürk, Müşerref Akay, Nebil Özgentürk, Özgün, Rafet El Roman, Rana Alagöz, Selçuk Alagöz, Suzan Kardeş, Yonca Evcimik, Zara, mizahçı ve yönetmen Gani Müjde, Metin Uca, yazar Ahmet Ümit, tiyatrocu Behzat Uygur gibi sanat dünyasının önemli isimlerinin de bugüne kadar konserlerde gönüllü olarak yer aldığı koro 140 kişiden oluşuyor.