CHP'li Başkanlar 100. Yıl Kutlamasında

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ile Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, CHP’nin Ankara’daki 100. yıl kuruluş kutlamalarına katıldı.

CHP'li Başkanlar 100. Yıl Kutlamasında

CHP’nin 100. Kuruluş Yıl Dönümü kutlamaları, dün akşam Genel Merkez’de düzenlenen resepsiyon ve ışık gösterileriyle başladı. CHP yönetiminden çok sayıda ismin yanı sıra, milletvekilleri ve belediye başkanları da törende yerini aldı.

Bugün de 81 ilden gelen 1922 partili ile Anıtkabir'e ziyaret edildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki heyet, Aslanlı Yol'dan ilerleyerek Cumhuriyet'in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine geldi. Kılıçdaroğlu'nun, kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan çelengi mozoleye bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

Kutlamalara Muğla İl Başkanı Hüseyin Erol, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile Muğla Milletvekilleri katıldı. 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Laik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin en büyük güvencesi olan Cumhuriyet Halk Partimizin 100. Yılını, 100 yıllık onurla, 100 yıllık gururla ve kurucumuz olan Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla, rahmetle, minnetle anarak, kutladık.” dedi.