Cinayeti Gördüğü İçin Öldürülmüş!

Bodrum’da dün meydana gelen cinayet vakasında vurularak yaşamını yitiren 2 kişiden biri olan 26 yaşındaki su ürünleri mühendisi Hamdi Ekim Serdaroğlu, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Cinayeti Gördüğü İçin Öldürülmüş!

Cuma günü sabaha karşı yaşanan olayda Gölköy Mahallesi’nde balık çiftliğinde çalışan 39 yaşındaki Hasan Yanik ve 26 yaşındaki Hamdi Ekim Serdaroğlu, aynı çiftlikte çalışan Mehmet Veysi A. isimli şahsın silahlı saldırısı sonrası yaşamını yitirmişti. Olayın ardından sırra kadem basan şüpheli, her yerde aranıyor. 

Saldırıda yaşamını yitiren Hasan Yanik, toprağa verilmek üzere İzmir’in Tire ilçesine gönderilirken, Hamdi Ekim Serdaroğlu için Bodrum’da bir cenaze töreni düzenlendi. Bitez Gülsevim Rüştü Kaynak Camii’nde gerçekleştirilen törene ailesi, yakınları, mesai arkadaşları ve çok sayıda seveni katıldı. Törende ailesinin feryatları yürekleri dağladı, gözyaşları sel oldu. 

Kılınan cenaze namazı sonrası Serdaroğlu’nun cenazesi Bitez Mezarlığı’nda toprağa verildi. Cenaze törenine katılanlar ise saldırıda ölen genç mühendis Hamdi Ekim Serdaroğlu’nun çevresi ve arkadaşları tarafından çok sevilen biri olduğunu, çok merhametli olmasıyla bilindiğini söylediler. 

SALDIRIYI GÖRDÜĞÜ İÇİN GENÇ MÜHENDİSİ VURMUŞ

Öte yandan saldırının detayları da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Balık çiftliğinde çalışan katil zanlısı Mehmet Veysi A. ile Hasan Yanik’in olaydan bir gün önce tartışma yaşadığı öğrenildi. Ertesi gün sabaha karşı 04.00 sularında silahla Hasan Yanik ile Hamdi Ekim Serdaroğlu’nun yattığı koğuşa gelen saldırgan, Yanik’i uykusunda silahla vurdu. O esnada uyanan Serdaroğlu, olan biteni gördü. Bunun üzerine saldırgan genç mühendisi de silahıyla vurarak kayıplara karıştı.