Düzenleme Sonrası Kazalar Arttı!

Yapılan düzenleme çalışmasıyla refüjün genişletildiği caddede, son 20 günde 10 trafik kazası meydana geldi. 

Düzenleme Sonrası Kazalar Arttı!
array(6) { ["banner_size_id"]=> int(2) ["campaign_id"]=> string(2) "27" ["banner"]=> string(55) "uploads/images/img_5e4515a06a6fb1-10207689-68512028.gif" ["banner_text"]=> string(9) "ETS Yatay" ["banner_url"]=> string(41) "https://www.voyagehotel.com/voyage-bodrum" ["banner_hash"]=> string(64) "7fca4ca730dbc56c6378958af6632571765b3e5d83d4abf6c908ec88553e8f69" }

Gümbet Mahallesi Adnan Menderes Caddesi Zetaş Taksi Durağı önünde refüjde, Bodrum Belediyesi ekiplerince düzenleme yapıldı. Vatandaşın iddiasına göre uzatılan ve genişletilen refüj nedeniyle caddede çok sayıda kaza yaşanmaya başladı. 

Bitez istikametinden gelen sürücülerin rampa nedeniyle refüjü görmediğini dile getiren vatandaşlar, büyük araçların da caddede dönerken zorlandığını dile getirdi. 

GECE BİR KAZA DAHA YAŞANDI!

Cadde üzerinde gece saatlerinde bir kaza daha yaşandı. Bitez istikametinden gelen bir motosiklet sürücüsü, batı kısmında esnafın koyduğu dubadan başka bir önlemin alınmadığı refüjü fark etmedi. Refüje çarpan motosikletli, yere düşerek yaralandı. 112 Acil Sağlık ekiplerince ambulansa alınan yaralının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Polis kazayla ilgili soruşturma başlattı. 

Caddede son 20 günde 10 trafik kazası yaşandığını ileri süren Zetaş taksi çalışanları bölge esnafı, refüjün hatalı bir şekilde yapıldığını, üstüne de güvenlik önlemi alınmadığını ifade ettiler. 

KIŞIN BÖYLEYSE, YAZIN DÜŞÜNEMİYORUM!

Zetaş Taksi Durağı’nda çalışan Şener Güney, refüjün 20 gün önce yapıldığını ve o günden bu güne 10 kazanın olduğunu dile getirerek “Bitez tarafından gelenler refüje çarpıyor. Gece buralarda sarhoş da çok oluyor. 2 günde 1 kaza oluyor. Bu refüj daha önce dardı, en az yarım metre genişlettiler. Daha da kısaydı, uzattılar. Eczanenin önüne araç park edildiği zaman Gümbet tarafından gelen dönemiyor. Yukarıdan gelen de zaten burayı görmüyor. Kışın böyleyse yazın düşünemiyorum” diye konuştu. 

Selçuk Saatlı adlı bir esnaf da “Burayı daralttılar. Eski hali en azından daha geniş. Bu şekilde otobüs dönemiyor, 2-3 manevra yapmak zorunda kalıyor. Sık sık kaza yaşanıyor. 10 kaza oldu, 2 tanesine ben şahit oldum” şeklinde konuştu. 

KÖR NOKTAYA KADAR UZATTILAR!

Halim Özdemir isimli bir başka taksici ise yetkililerin önlem alması gerektiğinin altını çizerek şöyle dedi:

“Polise yansıyan kazalar var, bir de polise yansımayan kazalar var. Biz burada olduğumuz için sürekli görüyoruz. Buradaki refüj dar ve kısaydı. Şimdi uzatıp genişlettiler. Kör noktaya kadar uzatıldığı için sürücüler refüjü görmüyor. Sürekli kaza oluyor. Dün akşam da oldu, bugün de oldu. Yetkililerin buna bir önlem almasını rica ediyorum.”