Evinde Elleri Kelepçeli Ölü Bulundu!

Bodrum’da yaşayan 25 yaşındaki Ukrayna uyruklu Kristina Novytska, evinde elleri kelepçeli başına poşet geçirilmiş halde ölü bulundu. Olayın intihar mı cinayet mi olduğu ile ilgili araştırma sürüyor.

Evinde Elleri Kelepçeli Ölü Bulundu!

Edinilen bilgiye göre Eskiçeşme Mahallesi’nde bulunan bir sitedeki evinde yalnız yaşayan Ukrayna uyruklu 25 yaşındaki Kristina Novytska’ya ulaşamayan annesi, komşularını aradı. Komşuları da genç kadına ulaşamayınca polise haber verildi. 

Kapı çilingirle açıldığında genç kadın sandalyeye oturmuş vaziyette, elleri arkadan kelepçeli ve başına poşet geçirilmiş halde bulundu. 112 Acil Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrollerde genç kadının yaşamını yitirdiği belirlendi. 

En son 30 Aralık günü görüldüğü öğrenilen Novytska’nın ölümü ile ilgili 2 kişinin ifadesine başvuruldu, güvenlik kameraları incelemeye alındı. Cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından Novytska’nın cenazesi kesin ölüm sebebinin belirlenebilmesi için Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. 

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Kapının kilitli olması, kapı üzerinde iç tarafta anahtar bulunması ve evin pencerelerinin kapalı olması gibi ayrıntılar nedeniyle olayın büyük olasılıkla intihar olduğu değerlendirilirken, cinayet ihtimalinin de araştırıldığı öğrenildi. Olay yerinde herhangi bir dağınıklığın olmadığı ayrıca odada ipler, atkı ve mangal kömürü bulunduğu da edinilen bilgiler arasında.  

Öte yandan genç kadının ünlü sunucu Alp Kırşan’ın da komşusu olduğu öğrenildi. Kırşan, Novystka’nın cesedinin bulunduğu saatlerde Twitter hesabından bir paylaşım yaparak “Az önce karşı sitemizde Rus uyruklu bir kadının cesedine ulaşıldı, savcı bekleniyor” dedi. 

 

Muhabir: Hamdi Yörür