Günün Bilançosu; Bodrum'dan Da Var!

Bugün itibariyle dünya genelinde 68.421 kişinin yaşamını yitirdiği Koranavirüs salgınında, Türkiye'deki can kaybı 574'e yükseldi...

Günün Bilançosu; Bodrum'dan Da Var!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle son 24 saat içerisinde 73 kişinin daha yaşamını yitirdiğini, ülkemizdeki toplam can kaybının 574 olduğunu bildirdi. Kent Haber'in edindiği bilgilere göre Bodrum'da da Covid-19 şüphelisi olarak tedavi altında olan 2 kişi yaşamını yitirdi. Yaşamını kaybedenlerden birinin İstanbul'dan Kızılağaç'a gelen, aynı zamanda kanser hastası olan 68 yaşında bir kadın, diğerinin ise Bitez'de ikamet eden 63 yaşındaki Suriyeli bir erkek hasta olduğu öğrenildi. Yaşamını kaybeden kadın hastanın test sonçularının negatif geldiği, Suriyeli erkek hastanın test sonuçlarının ise hala beklendiği öğrenildi. Yaşamını kaybeden 2 kişi bugün toprağa verildi.

Türkiye'de de koronavirüste son durum belli oldu. Son 24 saatte 3 bin 135 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 73 kişi hayatını kaybetti, vaka sayısı 27 bin 69, can kaybı 574'e yükseldi. Kovid-19 tedavisi tamamlanarak taburcu edilen toplam kişi sayısı ise 1042 oldu. Bakan Koca tedavileri yoğun bakımda sürdürülen hasta sayısının 1381 olduğunu açıklarken, bu hastalerin 935'inin entübe olduğunu vurguladı.

BAKAN KOCA: GÜNLÜK TEST SAYISINDA 20 BİNİ AŞTIK...

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu"nun güncel verilerini Twitter hesabından paylaştı.

Koca, paylaşımında bugüne kadar yapılan toplam test sayısının 181 bin 445'a ulaştığını belirterek, "Test sayısında 20 bini aştık. İyileşen toplam hasta sayımız 1000'i geçti. Virüs, gücünü temas ortamından alıyor. Virüse bu fırsatı tanımayalım. Evde kalalım. Yeni uygulamada davranışlarıyla herkese örnek olan gençlere teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.