Hesabı Ödeyip Bahşiş Kutusunu Boşalttı!

Bodrum’da bir kafeye müşteri olarak gelen bir kişi, giderken bahşiş kutusunu boşalttı. O esnada güvenlik kameraları kayıttaydı.

Hesabı Ödeyip Bahşiş Kutusunu Boşalttı!

Olay Gümbet Mahallesi’nde faaliyet gösteren Jukebox isimli kafede yaşandı. Kafeye müşteri gibi gelen bir kişi, 2 içecek içtikten sonra kalkıp hesabı ödedi. Mekandan çıkarken bar üzerindeki bahşiş kutusunu gören şahıs, kutuyu açıp paraların bir kısmını aldı. Etrafı kolaçan eden fakat o esnada kayıtta olan güvenlik kameralarını unutan şahıs, paraların geri kalanını da diğer ceplerine doldurdu. 

Kutudan yaklaşık 700 TL çalan şahıs, daha sonra hiçbir şey olmamış gibi kafeden çıkıp gitti. Bir süre sonra bahşiş kutusunun boşaltıldığını fark eden işletmeciler, güvenlik kameralarını kontrol ettiklerinde olan biteni gördü. İşletmecilerin, polise müracaatta bulunacağı öğrenildi. 

Kent Haber’e bir açıklama yapan kafenin işletmecisi, “Biz o giderken dışarıdaydık. Hesabı ödedi, giderken kutuyu görmüş. Herhalde şeytan dürtmüş, kutuyu boşalttı. Kameralarda görünüyor, defalarca kutuya elini uzatıp paraları alıyor. Fakat güvenlik kamerasını unutmuş. Kafede 8 tane güvenlik kamerası var. Kutuyu da oraya 17 yaşındaki oğlum koymuştu, 2 haftadır hiç açmamıştı. Basketbol oynuyor, kendisine basket ayakkabısı alacaktı” dedi.