İçim Kan Ağlıyor!

İçim Kan Ağlıyor!

Depremler, şehitlerimiz, çığ faciası, uçak kazası, Fikret Karataş abimizin kaybı, Ender Uslu… Büyük umutlarla girdiğimiz 2020 felaketlerle geldi. İçimiz kan ağlıyor. 

Allah beterinden saklasın demekten ve hayatını kaybeden değerlerimize rahmet dilemekten başka bir şey elimizden gelmiyor maalesef. Umarım son bulur!

Bu kadar acı içinde yazmak zor ama hayat devam ediyor. O halde gelelim Bodrum’a.

Geçtiğimiz hafta Bodrum, önemli gelişmelerle bayağı hareketlendi. Önce CHP İlçe Başkanı Halil Karahan çıktı ve “Havuz medyasının Bodrum temsilcilerine karşı direnelim” dedi. Kendisine sorduk kim bu havuz medyasının Bodrum temsilcileri diye? cevap alamadık!

Sonra Kent TV’de gazeteci arkadaşlarımla birlikte kendisini bu konuyu tartışmak üzere programıma davet ettim, Sayın Karahan gelmedi ya da gelemedi. CHP gibi çok önemli bir siyasi partinin Bodrum temsilcisinin, üstelik Bodrum ve Muğla belediyelerinde iktidar olan bir partinin Bodrum başkanının bu duruma düşmesi ve sözünün yerde kalması ne acı!

Adeta iftira atan Sayın Karahan’ın bundan sonra ki söylemleri ne kadar karşılık bulur? Gerçekten bilemiyorum. Bir siyasetçinin, üstelik CHP gibi bir partinin Bodrum başkanının bu duruma düşmesi çok üzücü. 

Geçen hafta Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kent TV’de ayda bir düzenlenecek Kent Sohbetleri’nde biz gazetecilerin sorularını cevapladı. Aklımızda ki her soruyu sorduk. Ahmet Aras’ta cevapladı. Her soruya cevap verdi. Soruların cevaplarını tam olarak aldık mı ya da cevaplar beklediğimiz cevaplar mıydı tartışılır. Ancak şu bir gerçek ki Bodrum Basını Bodrum’u daha güçlü bir şekilde sorgulamaya başladı. 

Kimilerinin işine gelmediği için saldırdığı Bodrum Basını güçleniyor, sorguluyor ve özgürce düşüncelerini ifade ediyor. Bundan rahatsız olanlar da çamur ve iftira atarak gündem değiştirmeye çalışıyor. Ama işte artık tutmayacak. Çünkü artık meydan boş değil, olmayacak. Doğruyu söyleyen basınla uğraşacağınıza kafanızı Bodrum için çalıştırmayı deneyin de şu yaşadığımız sıkıntıları aşalım. 

Kendi adıma şunu da belirtmek isterim; Bodrum’un yararına yapılan her icraatın tam destekçisiyim. Ama boş konuşmalara, çamur ve iftira atmalara, hiçbir iş yapmadan koltuk dolduranlara sonuna kadar karşıyım. 

Ortak paydamız Bodrum! Lütfen bunu kimse unutmasın!