İmitasyon Denetiminde Çarşı Karıştı!..

Bodrum’da bir çanta dükkanında yapılan taklit ürün denetimi, diğer esnafları ayağa kaldırdı. Yaşanan arbedede fenalaşan bir kişi hastaneye kaldırıldı.

İmitasyon Denetiminde Çarşı Karıştı!..

Çarşı Mahallesi Cevat Şakir İş Merkezi karşısında faaliyet gösteren bir çantacıya, bir çanta markasının avukatı beraberinde polis ekibi olduğu halde taklit ürün denetimi için geldi. İşyerine ünlü çanta markalarının taklit ürünlerini sattığı gerekçesiyle tutanak tutulurken tepki gösteren esnaf, Bodrum çarşısındaki diğer esnaf arkadaşlarına haber verdi. 

Dakikalar içerisinde diğer esnaflar da bahse konu yerde toplanıp denetimi protesto etmeye başladı. Esnafların sayısı giderek artınca, bölgeye takviye polis ekibi sevk edildi. Esnaflar, polis ekiplerinin ‘dağılın’ uyarılarına uymayınca kısa süreli arbede yaşandı. Polis, kendilerine direnen bazı şahıslara biber gazıyla müdahale etmek durumunda kaldı. Polis, daha sonra kaldırıma şerit çekti. 

Arbede esnasında fenalaşan bir kadın ise 112 Acil Sağlık ambulansıyla hastaneye kaldırıldı. Daha sonra esnaf ve firma avukatı uzlaşmak için masaya oturdu. 

Bölge esnaflarından CHP’li belediye meclis üyesi Yunus Aslanparçası, basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“İmitasyon marka ile ilgili bir sıkıntı oldu. Polis ve avukat denetim için birlikte geldiler. Buradaki bir tane işletmenin ürünlerini kaldırmak istediler. O yüzden diğer esnaflar da tepki gösterdi. Sezon sıkıntılı geçtiği için biraz daha tepki oldu. Ancak sonunda taraflar arasında uzlaşma oldu. Ürünleri almayacaklar, tespit edip cezalarını kesecekler.Şimdilik sorun tatlıya bağlanmış gözüküyor” dedi.